Velký Týnec, 783 72
+420 603 194 700
corazon.os@seznam.cz

Pobyt – Retreat u koní

Líbí se mi vojenský termín RETREAT – označující – ústup, stažení se z předních linií boje a hledání útočiště, úkrytu místa k odpočinku, načerpání sil a zvážení dalších kroků. Pokud jste někdy uvažovali o pobytu ve tmě, tak toto je podobná verze sebepoznání i vystoupení z komfortní zony. Vyzkoušíte si život mimo sitě v soběstačném domku – svobodný život.

Pro všechny, co nemají potřebu na koních jen jezdit, nabízím pobyt na své malé skromné farmě pod skálou, mezi dvěma vesnicemi poblíž Olomouce. Je to dobře utajené místo s divokou zahradou, stromy a ptačím zpěvem. Sama jsem si prošla traumatizujícím životním obdobím se změněným prožitkem vnímámí vlastního těla, kdy jsem se od sebe odpojila (disociovala). Proto vím, jak moc mi tehdy pomohlo propojení s přírodou na bezpečném místě, s koňmi, se stádem i se sebou.

Nabízím možnost ústoupení ze stresu města do jednoduchosti obyčejného života v souladu s přírodou. Můžete objevovat, jaké to je žít s koňmi. Koně nás vidí jací jsme, poznají jestli jsme autentičtí a v souladu sami se sebou. Základem vztahu s koněm je schopnost napojení na své tělo.

Citlivost ke zvířeti je odrazem citlivosti k sobě.

Pobyt v přírodě považuji za cenný nástroj ke znovunalezení sebe sama. Za pomocí koní si uvědomíme naše opomíjené části, či strachy a můžeme věnovat pozornost své vnitřní podstatě. Pokud se přestaneme rozptylovat myslí a vnějšími okolnostmi, můžeme se vrátit k sobě, do svého středu.“


Výběr domečku podle počtu osob:

LILITH HOME

Ukrytý pod skálou (1- 2 os).

SOVÍ HNÍZDO

Na kopci na pastvině (4 – 6 os).

PTAČÍ DOMEČEK

Pod skálou (1- 2 os).

Domečky jsou vybaveny malou kuchyňkou s vařičem či varnou konvicí. Mají suché wc a venkovní solární sprchu.


Víkendový pobyt s koňmi

 • VÍKEND DLE VAŠEHO VÝBĚRU A DOMLUVY
 • minimálně pro 2 osoby (některá cvičení jsou ve dvojici)
 • není třeba mít zkušenosti s koňmi
 • 5 hod teorie a praxe bez koní
 • neomezená praxe s koňmi
 • pro hlubší pochopení sovislostí je součástí kurzu také přístup do jednoho z těchto on-line kurzů:

A) DOTEK

Základem této praxe je propojení s tělem a srdcem pomocí techniky Neuroefektive Touch. Zaměříme se na propojení mozku – emocí a těla. Jak se naše emoce a tělesné vnímání vzájemně ovlivňují.

B) MINDFULNESS

Budeme se učit např.– tzv. Bonding (z angl.-propojení, úzký vztah). Bonding je pojem, který se začal používat u popisu toho, jak se vztahují děti k své hlavní pečující osobě, nejčastěji k matce/otci. Tento první vztah je určující pro všechny naše další vztahy v životě. (Zajímavé je, že tyto vztahové vzorce s námi v životě pokračují a objevují se i ve vztazích partnerských.)

 • Propojení se sebou a s koňmi je založeno na psycho – somatickém přístupu, neurovědě a práci s tělemTato praxe není uchopitelná pomocí mluvení, ale pomocí prožitku.
 • Dodáme tělu sílu k narovnání a propojení.

Cena: 5.800,-

 • cena pro 2 osoby, včetně plné penze a ubytování.
 • začátek v SO 9:00 – konec NE 18:00
 • před příjezdem dostanete přístup do on- line kurzu dle vašeho výběru a zaměření pobytu A) nebo B).
 • Ubytování pro 2 osoby viz. foto:

Soví domeček jsem tvořila většinou se ženami a v létě jsem přivítala první návštěvu- spisovatelku s podobnými životními hodnotami Veroniku Hurdovou. Užily jsme si krásné dny i s našimi dětmi….

Cena za osobu (1 dítě do 10 let zdarma):

1. noc        1900,-Kč 2 dny s koňmi

2. noci      3000,- Kč 3 dny s koňmi

1. týden    900,-Kč za noc. (Je možno zůstat i více dnů a zapojit se do práce na farmě. V tomto případě je cena dle domluvy a vzájemné pomoci.)

Číslo účtu Corazon z.ú.: 4326386001/5500

V ceně pobytu je individuální cca 2 hod. setkání na téma: vlastní hranice a můj osobní prosotor. Dostanete materiály pro vlastní praxi. Pak teprve je možné se tu volně pohybovat, přistupovat ke koním a navazovat s nimi kontakt. Po zvládnutí hranic a naladění na sebe vás naučím jednoduché techniky na zklidnění a relaxaci s koněm, (doteky, dýchání, napojení na koně,…) Vařit si můžete sami popřípadě společně za úhradu potravin, či dle domluvy. (Každý domeček má skromně vybavenou kuchyň.)

REZERVACE PŘES TENTO FORMULÁŘ:

Vámi objednaný termín pobytu ve tmě je zablokován až po uhrazení rezervace!

RETERAT U KONÍ

ČEKÁ VÁS:

 • Hlubší poznání sebe sama
 • Oživení kontaktu se sebou i přírodou
 • Nalezení vlastních hodnot a cílů

TAKÉ SI MŮŽETE ZAMLUVIT :

Těším se na vás a nebojte se domluvit na svých vlastních představách o pobytu, pište na: corazon.os@seznam.cz