Velký Týnec, 783 72
+420 603 194 700
corazon.os@seznam.cz

1. Hluboké propojení

 Mé kurzy nejsou určeny pro mainstream, jelikož od vás vyžadují schopnost sebereflexe.


Pro každou milovnici koní je důležité umět se na koně napojit, vnímat jeho potřeby, třeba ho i léčit a  k tomu nám mohou pomoci tyto masážní techniky:

1. videokurz: Hluboké propojení

Při jakémkoliv doteku a masáži  se propojujeme fyzicky i energeticky s druhou bytostí a to u této masáže platí ze všech nejvíce. Tato masáž nás může naučit, jak se propojit s bytostí  nazývanou ,,kůň „.  Určitě vám přinese hodně lásky a možná někdy i slzy do očí.

VIDEOKURZ  –  HLUBOKÉ PROPOJENÍ

Cena :     528,-Kč

Koupit


Mé kurzy nejsou určeny pro mainstream, jelikož od vás vyžadují schopnost sebereflexe.

Obsah kurzu – ZDE –


UKÁZKA Z KURZU:         

Tento videokurz je  inspirován Shiatsu masáží, což je přes 5000 let stará technika uvolnění a rozproudění energie v těle. Poprvé jsem se technikou Shiatsu seznámila asi před 20-ti lety ve Švýcarsku, v centru Kientalerhof, kde se vyučovala společně s makrobiotikou a jinými technikami. Tato technika mě zaujala a během času jsem měla možnost poznat více způsobů výuky i provádění této techniky na lidech. Nakonec jsem se Shiatsu nejvíce učila v Česku od Jana Pletánka.  Jeho způsob se mi nejvíce líbil a učila jsem se u něj i tai – chi, zde je odkaz na jeho školu:   http://www.taiji-pardubice.cz/

V Irsku jsem si koupila knihu Shiatsu pro koně – Touching Horses od Pamely Hannay. Od té doby používám shiatsu i na koně. Jelikož mám hodně živý temperament, zatím nedokážu dělat masáže tak často a vůbec se jimi nemůžu živit. Je však velmi přínosné začleňovat je do života, protože přináší nové úrovně zklidnění a napojení na sebe i vše kolem.

(Doporučuji všem zajít si na jakýkoliv druh masáže a poznat, co je to vlastně uvolnění. Nejste-li zvyklí na dotek cizího člověka, zkuste právě shiatsu masáž. Není potřeba se svlékat, provádí se na zemi a přes oblečení. Nejedná se o hlazení, ale spíše o protahování a stlačování energetických bodů.)

Tato masáž pomáhá koním zapojovat svaly, o kterých mozek neví, že existují. Obnovuje přirozené svalové řetězce. Připomíná mozku, jaké svaly má a jak je má používat. Klidné krouživé pohyby aktivují a propojují svaly, které dříve ležely ladem. Učí tělo zapojovat se do pohybu novým, uvolněnějším a ladnějším způsobem. Poznáme to na koordinovanějším pohybu, svaly se budou zapojovat tak jak mají, pohyb bude krásnější a lehčí.

Ukázka z videokurzu:


Tato masáž – Hluboké propojení je natočena pouze z jedné strany koně, jelikož druhá strana se provádí úplně stejně. Celková masáž koně tedy trvá přibližně 1 hod. Obsahuje mimo jiné techniky na ovlivnění chování koně, kam patří technika – uvolnění ocasu – díky ní můžeme uvolnit celou oblast páteře koně.  Také pomáhá bojácným a hodně lekavým koním, kteří mají tzv. stažený ocas. Mohou mít nějaké trauma, či špatnou zkušenost a ta je uložená na buněčné oblasti v hýžďových svalech a ocasu. Jemnou a citlivou masáží ocasu a jeho okolí tuto oblast  postupně uvolníme a tím změníme i psychický vzorec chování. Kůň přestane mít stažený ocas, začne ho nést zdvižený a uvolněný.  Po uvolnění už se mu nebude chtít dostávat zbytečně do módu stažení a strachu. Uvolnění zad pomáhá  zvednutí trupu a vyvážení s krkem.  Uvolnění a snížení krku umožní uvolnění zad, tím se zlepší způsob nesení jezdce.


Jaké přínosy má tato masáž :

pro koně:

– odhalení  bolestivých částí těla  + uvolnění napětí a stažených míst na těle  + urychlení hojení otoků a poúrazových stavů  + rozpohybování po úrazech + rozproudění energie +  celkové uvolnění + odstranění stresu a přecitlivělosti + získání větší sebedůvěry, koordinace i odvahy  +  vnímání svého těla i jednotlivých částí  + zlepšení výkonnosti, zdraví   + zlepšení mobility kloubů a celého těla  +  zklidnění nervózních a problematických koní  +  zlepšení rovnováhy, spolupráce, citlivosti a tím i učení….

 pro jezdce:

– lepší porozumění a vzájemné splynutí  + lepší komunikace + poznání, co je to uvolnění  + učení vnímat se přes své tělo  +  dokázat cítit chladná a horká místa nebo vnímat nějaké proudění energie   + dokázat koně cítit a poznat, co se mu líbí a co ne  +  jak moc dokážu být já s koněm opravdu uvolněná +  umím zastavit svou mysl a začít vnímat srdcem  +  zjistit, jak jsme na tom se vzájemnou důvěrou +  umím naslouchat řeči jeho těla  +  dokážu vnímat souvislosti se způsobem mého ježdění   +  co všechno si ode mne kůň nechá líbit +  dokáže mi ukázat, kde má svoje slabá místa  + věřím mu ?


 Upozornění:     Tyto video kurzy vznikly na základě mých životních zkušeností z více oborů. Některé způsoby masáží jsem vymyslela a vylepšovala během svého života s koňmi. Nevydávám žádné certifikáty a ani nejsem certifikovaným lektorem všech uváděných technik (to bych za svůj život nestihla). Budu ráda, když vás inspiruji k hlubšímu propojení s koňmi. Nenesu odpovědnost za špatné provedení těchto technik. Inspirujte se a používejte při tom vlastní rozum i cit.