Velký Týnec, 783 72
+420 603 194 700
corazon.os@seznam.cz

Před kurzem

Tato stránka je určena pro ty, co se přihlásily na některý z kurzů v Corazonu. Ráda bych vám předala pár informací:

Areál s koňmi je u silnice za obcí Velký Týnec (v odkazu je GPS). Bývá tu chladněji než ve městě. Vemte si pohodlné oblečení do přírody. Doporučuji také karimatku či deku, pití a lehkou svačinu. Oběd máte zajištěn. (Prosím neberte sebou své psy.)


Na co se připravit: Nikdo nás neučí, jak pracovat se svými emocemi a EQ, pro koně jsou však naše pocity zásadní a určují, jak se k nám budou chovat. V každém kurzu se proto zaměřujeme na vztah k sobě (jelikož koně nám jej zrcadlí). Základem pro naši práci je tedy vnímání těla, pocitů a stav našeho nervového systému, tzv.:

EQ – EMOČNÍ INTELIGENCE

Co jsou vlastně emoce?

Díky naší kultuře a systému byly zameteny pod koberec a emoce jsou vlastně nic. Je to výhodnější, protože emocionálně inteligentní lidé se nedají manipulovat.

Většina lidí si myslí, že traumatická reakce je emocionální reakce. Pleteme si traumatickou reakci s emocionalitou. Traumatická reakce je instinktivní, zajišťuje přežití, šetří energii. Pokud se necítíme bezpečně emoce se vypínají. Emoce jsou energeticky náročné.

Pokud necítíme sebe, necítíme ani jak se cítí kůň, nemáme empatii, koně se vypnou a zacyklí se ve svých traumatických reakcích.

Vystrašení, rozzlobení nebo agresivní koně nejsou emocionální !!! – mají traumatickou reakci.

  • Všechny pocity a myšlenky se zablokují. Vedení přebírá ještěří mozek starý 240 milionů let.
  • Mozek registruje ohrožení a nyní existují pouze čtyři možné reakce:

BOJ – ÚTĚK – PODLÉZÁNÍ – ZAMRZNUTÍ ……. pak už následuje kolaps.

Když se mozek a nervový systém koně cítí bezpečně, pohodlně a sebevědomě, všechny traumatické reakce se vypnou. Mozek tak může postoupit výše – do limbického systému (Limbický systém je zodpovědný za EMOCE, VĚDOMÝ POHYB a TVORBU PAMĚTI.

Je to největší část mozku koně a je vyvinutější než u člověka. Pojďme se učit od nich co to znamená cítit…

Doporučuji ještě tyto dvě krátká videa o tom, co způsobuje stres v těle na fyzické úrovni. (Nosíme ho v sobě všichni.) Budeme se snažit ho u sebe rozpoznat a uvolnit (aby jsme jej nepřenášely na koně). Základem jakékoliv práce s koněm je rozpoznání, kdy je ve stresu a má problém nás vnímat.

Pokud chcete vidět více mých videí o koních, navštivte můj you tube: EQ Horsewomanship

Aktuální informace sledujte na: FB Lenka Corazon nebo ve skupině EQ Horsewomanship.


Koně nás učí dovednostem pro vztahy a proto zde sdílím zamyšlení na téma opravdový vztah:

Co je to – VZTAH

Většina z nás nedokáže tvořit fungující vztah s jedním partnerem, protože jsme byli příliš zranění a neseme si traumata z opuštění, zneužití, odmítnutí, na jejichž základě jsme ztratili důvěru a schopnost odevzdat se a vytvořit hluboké intimní pouto s jedním jediným partnerem.

Jakmile totiž vstoupíme s někým do větší intimity a začne se vytvářet hlubší pouto lásky, (podobné tomu, jenž jsme měli jako děti se svými rodiči) avšak paměť těla a program, který vzniknul v dětství, velí k útěku, jakmile přijde nebezpečí většího propojení nebo intimního kontaktu, z důvodu, aby se člověk vyvaroval oné bolesti z opuštění, odmítnutí, či zrady, kterou jako dítě musel vytrpět.

Jeden partner je pro člověka tak dokonalým zrcadlem, že časem odkryje všechny naše rány. S jedním partnerem, pokud jsme k sobě upřimní, se můžeme dozvědět celou pravdu sami o sobě. Pokud však udržujeme více vztahů najednou, pak ve chvíli, kdy se blíží krize, nedorozumění, konflikt, nebo jen ztratíme náladu, máme možnost dosytit své potřeby v náruči někoho jiného, aniž bychom sami za ně museli převzít zodpovědnost. Proto představa více sexuálních partnerů není jen pudovou záležitostí, ale také snadnější cestou k úniku z konfrontace se sebou samým. Střídání partnerů snadněji rozptýlí naši pozornost, snadněji zapomeneme na problém, který nám zrcadlí partner, se kterým jsme vstoupili do zóny našeho podvědomí, kterému se celý život snažíme zdárně vyhýbat.

S jedním partnerem, pokud jsme upřímní a oba máme stejný záměr, je možné dosáhnout stavu sjednocení a svobody, tzv. osvícení, právě díky intenzivní výměně našich polaritních kvalit. S jedním partnerem, pokud jsme k sobě upřímní, nemůžeme utéct od vlastních stínů, můžeme překonávat neustálé výzvy a skrze našeho partnera se odevzdávat a více a více přibližovat Bohu.

Čím víc je náš vztah založen na upřímnosti, tím větších hloubek i spirituálních výšek jsme schopni společně dosáhnout, tedy nahromadit ohromné množství energie, která potom slouží k expanzi vědomí a vytvoření společného Já, které přesahuje úrovně „malého já“, neboli ega obou zúčastněných.

Jeden partner je našim klíčem ke vstoupení do jednoty.

Je tedy logickým krokem vývoje, že nejdříve potřebujeme osvobodit vlastní sexualitu a emocionalitu skrze vztahy s jedním jediným partnerem a jakmile jsme schopni vytvořit hluboké intimní pouto a odevzdat se jednomu člověku, budeme v příštích staletích schopni mít i více sexuálních partnerů, aniž bychom cítili jakoukoliv připoutanost či formu vlastnictví vůči svým milovaným. Proto jsem toho názoru, že bez kroku číslo jedna- tedy schopnosti odevzdat se jednomu partnerovi, není možné tvořit polyamorní vztahy, aniž by ztroskotaly na stejných dětských traumatech, jako jsou vztahy monogamní.

Tara Svobodová ❤