Velký Týnec, 783 72
+420 603 194 700
corazon.os@seznam.cz

UVOLNĚNÝ JEZDEC

Ježdění vnímám jako umění
umělci tvoří zevnitř sebe,
učme se obracet pozornost dovnitř sebe.

 Naše pozornost je z 98% nasměrována na to, co se děje venku kolem nás. Zbývají jen 2%, které vnímají, že máme tělo. Existují však osvícení lidé – mistři, kteří dokáží tuto pozornost nasměrovat dovnitř sebe tak, že z 98% vnímají, co se děje v nich a jen 2% vnímají , co se děje kolem. Svět je naším zrcadlem. Pokud chceme poznat pravdu, najdeme ji každý uvnitř sebe.

KAM JDE POZORNOST, TAM JDE ENERGIE 

 P   =   E

Ukazuji jednu z cest, jak se obrátit dovnitř a propojit se s vlastním CNS, protože koně s námi komunikují přes CNS. V jednotlivých lekcích vám ukážu techniky, které pomáhají obrátit pozornost do těla, dokáží ho uvolnit, narovnat a zharmonizovat. Naučíte se cítit. Jen skrze sebe můžeme opravdu cítit druhé a zvláště pak zvířata.

  VÍTE ŽE, KE SPRÁVNÉMU A UVOLNĚNÉMU SEDU SE DOSTANEME AŽ PO MNOHA HODINÁCH ČI LETECH V SEDLE.


Po dvou letech intenzivního ježdění (jezdila jsem denně 6 koní)  se mé tělo úplně změnilo. Nádherně se uvolnilo a narovnalo.  Moje páteř se stala velmi pružnou a dokázala vést hodně životní energie. Díky svému spokojenému tělu jsem prožívala v Andalusii nádherný život. Rozhodla jsem se vrátit domů a začít chovat koně. Založila jsem jezdecký klub Corazon, přestala jezdit a začala makat kolem koní. Z ráje jsem dopadla na zem a poznala, co jsou bolavá záda i bolesti svalů. Pochopila jsem, proč tolik majitelek koní nejezdí, není na to čas.  Naštěstí jsem začala hledat techniky pro uvolnění zad, otevření pánve, hrudníku a narovnání se.  Vyzkoušela jsem toho hodně a strávila tím několik let života. Něco pomohlo, něco ne. Propojila jsem 3 úžasné techniky, které  jsou velmi silné a účinné.  Díky nim se mi vrátilo tělo, které je opět pružné a uvolněné jako dříve. V sedle znovu prožívám souznění a napojení na svou životní energii. Díky této transformační době se k nám dostávají učení, které se získali pouze ti,  co strávili  několik let tajnými učeními s mistry.  Už nemusíme cvičit roky, dnes už stačí vědomé zopakování pro otevření a napojení se. Mějme to v úctě a vážnosti. Dostáváme se do hlubin mystérií ženského těla. Je to úžasné.                              (foto: Aspen,Colorado)

OPRAVDOVÁ ZMĚNA POSTOJE NENÍ JEDNODUCHÁ – ZNAMENÁ TO OPRAVDU ZMĚNIT SVŮJ POSTOJ – K ŽIVOTU, PRÁCI, LIDEM I SOBĚ.

OPRAVDU SE  NAROVNAT ZNAMENÁ  POZNAT SVÉ TĚLO, NASLOUCHAT MU, ZPRACOVÁVAT SVÉ EMOCE A  ZMĚNIT NEFUNKČNÍ VZORCE CHOVÁNÍ.

ZMĚNA POSTOJE  MĚNÍ ŽIVOT.


Jak se tedy nacítit na sebe a dát svou pozornost do svého těla?  Vždyť v něm přece jsme…….Ve skutečnosti je to jinak. Díky způsobu života, který vedeme v existující společnosti, jsme zvyklí tělo spíše využívat, zneužívat a potlačovat jeho potřeby. Například většinu času prosedíme v nehybné pozici, což se tělu vůbec nelíbí a celkově trpí. (Je už k tomu mnoho výzkumů atd.) Naše mysl se proto od těla odpojuje, aby necítila jeho diskomfort a nepohodlí. Je ve virtuální realitě a ta ji baví, tělo k tomu nepotřebuje.  Tělo chřadne, ztrácí ohebnost a pružnost, vše se zkracuje, tuhne, natéká, atd…. Cesta zpět k vnímání těla zpočátku vede přes značný diskomfort a bolest. Tím poznáme, že jsme na správné cestě. To se však po čase začne měnit v nádherný pocit sounáležitosti, blaženosti a soucitu se sebou a svým tělem. Hodiny a hodiny v sedle nás učí spojení s tělem. (Pokud vám toto spojení bude dělat problém, doporučuji vyhledat nějakého terapeuta na somatiku.) Konečně……..pochopíme, že opravdovou lásku a propojení si můžeme dát jen my sami.