Velký Týnec, 783 72
+420 603 194 700
corazon.os@seznam.cz

Odborná videa

Sdílím odkazy na výborně udělané videa s nejčastějšími problémy u koní.
(Jsou většinou v angličtině, ale k pochopení stačí i video s titulky.)

Tyto videa vám pomohou zjistit, jestli má váš kůň zásadní problémy s páteří a čím mohou být způsobeny. Vysvětlují problémy většiny koní s horní linií těla -tzv. Top line a uvidíte jednoduché cvičení, které vám pomohou s posílením top line:


Další video jsem přeložila,  aby vám pomohlo při zjišťování problémů s končetinami:  Dr. Cruz zde předvádí několik způsobů vyšetření končetiny:  Ohnutí a prohmatání šlach, kostí, kloubů a svalů, kde hledáme citlivá či bolestivá místa.  Další postup je ohnutí končetiny a držení v ohnutí  1 minutu, poté zaklusat na rovné tvrdé cestě a sledovat jakékoliv známky kulhání. (Pokud kůň kulhá na přední končetinu, jeho hlava se bude  zvedat při došlápnutí na bolavou nohu)  Kopytními kleštěmi zjišťujeme citlivá  a bolestivá místa v kopytě i střelce.  Další problémy s předními končetinami jde zjistit na malém kruhu. Pokud kůň při tom nedokáže překřižovat přední nohy (jak se ukazuje na příkladu druhého koně), má s nimi problém.  Zdravý kůň má v kroku i klusu  došlapovat zadními končetinami do stop předních končetin, případně je i přešlapovat. Můžete si svého koně natočit a pak si způsob jeho nesení těla můžete pustit zpomaleně.


Koně, kteří žijí volně ve stádě (nejsou zavřeni na izolaci v boxech), jsou propojeni se svým prostředím. Jejich smysly jim umožňují vnímat naše energetické pole i podvědomí a naše záměry i strachy a bloky. Je prokázáno, že vstoupením do prostoru spokojeného stáda koní se zvyšují  a harmonizují naše vibrace. Uvolní se naše potlačované emoce  a dostaneme se více do kontaktu sami se sebou.


Elektromagnetické pole koně je větší než lidské.