Velký Týnec, 783 72
+420 603 194 700
corazon.os@seznam.cz

Tajemství koní- rozhovor

Jezdecké umění vnímám podobně jako bojové umění či umění tantry.

Koně studuji a žiji s nimi už více jak 20 let. Nezabývám se jezdectvím pro získávání medailí, ale pro lepší sebepochopení a zlepšení našeho života. Snažím se učit od nejlepších jezdeckých mistrů i horse whisperů, kteří svůj život s koňmi opravdu propojili na několika úrovních a nejde jim o madaile.  Základem všeho je klasické ježdění, které navazuje na jezdecké spisy Xenofona (asi 400 před n. l.) Koně tehdy byli cvičeni pro jezdce k boji, a dokázali vysoké cviky nad zemí, které dnešní nejlepší drezúrní jezdci již nedokáží.  Toto umění zvládne pouze jezdec, který se opravdově propojí a stane se jedinou bytostí s nadlidskými schopnostmi. Pro jezdce z minulosti bylo nezbytné být s koněm propojen, protože na tom závisel jejich život. Jestliže byl jezdec raněn, dokázal ho kůň chránit a bojovat za něj.  Koně nám dávají svou sílu, odvahu a rychlost.


Vztah, který máme ke svému koni, přímo odráží vztah, který máme sami k sobě.

Nikdy jsme neměli učitele, kteří nás učili dovednostem pro vztahy (k sobě, ke koním, k ostatním). Chybí nám uvědomění a odpovědnost za to, jak naše slova a činy ovlivňují ostatní. Naše vztahy a emoce pokračují v nevědomosti a poté se promítájí na ostatní. Přicházíme ke svým koním a oni nás nevítají, raději odchází. Je to výzva jít hlouběji do nitra a vyčistit to. Abychom změnili vztah k sobě, musíme změnit své postoje. Změnit to, jak vidíme sami sebe. Jsem na této cestě, stejně jako vy.

Sdílím svůj inspirativní rozhovor o koních a ženské energii:

Emoce u koní


 • Vím, jak je práce s koňmi  úžasná, protože nás rozvíjí na více rovinách – mentální, emocionální, fyzické i spirituální.
 • Většina trenérů učí, jak pracovat s koněm, málokdo však zaměřuje své učení na rozvoj osobností jezdce. Přitom osobnost jezdce dělá koně.
 • Koně jsou našim zrcadlem, ještě více než psi. Nezískáte si je krmením a pamlsky, nebudou vás mít rádi za to, že je nakrmíte (není to pes).
 • Bude vás mít rád, jen když si získáte jeho důvěru a respekt. Když se stanete jeho mistrem a tím se můžete stát jen prací na sobě samém.
 • Pro tohle je důležité mít koně, kteří mají SPIRIT  (ducha),  ne poslušné, tupé otroky, kteří jsou naučeni poslouchat kohokoliv a mají z člověka strach.
 • Předkládám vám své zkušenosti a výsledky  mnoholeté práce proto, abych vás inspirovala.
 • Neberte mé zkušenosti dogmaticky, přemýšlejte nad nimi, používejte je podle svých schopností, možností a upravujte je podle vaší situace.
 • Naučte se vnímat sebe, své chyby a talenty. Není dobré kopírovat druhé.

Pro zájemce, kteří chtějí studovat jezdecké umění s ohledem na koně, doporučuji :

EMOTIONAL HORSEMANSHIPLockie (Lachlan) Phillips

Katty Sierra – Neurovědkyně

mezinárodní stránky EQUITOPIA  https://www.equitopiacenter.com/    – Je na nich plno velice kvalitních a odborných videí na různá témata.  Jedná se o  klasické principy jezdectví a ne dnešní moderní zkratky, které často jdou proti zdraví koně.

Chápu, že každý nemá čas a chuť tohle všechno studovat, proto jsem se snažila všechny znalosti, které mám z mnoha různých směrů rozdělit do praktických celků a předávat je v mých kurzech, snažím se jít do hloubky a vím, že  principy v nich skryté vám mohou změnit život. Své kurzy vedu s ohledem na harmonický rozvoj (čtyř úrovně bytí –  mentální, emocionální, fyzické i spirituální) koně i  jezdce.

Koně, kteří žijí volně ve stádě (nejsou zavřeni na izolaci v boxech), jsou propojeni se svým prostředím.

Jejich smysly jim umožňují vnímat naše energetické pole včetně podvědomých strachů, bloků i  záměrů. 

Díky tomu je možné  s jejich pomocí uvolnit naše potlačované emoce  a dostat se více do kontaktu sám se sebou.

Kvantová fyzika nám ukazuje, že :

 1. Psychicky a fyzicky zdraví koně mají vyšší vibrace než většina lidí.
 2.  Vyšší energetické pole stáda pozvedne nižší a chaotické vibrace jedince. Vstoupením do prostoru spokojeného stáda koní se zvyšují  a harmonizují naše vibrace.
 3. Díky jejich napojení na vyšší energetické pole mají silné léčivé schopnosti.
 4. Žijí v přítomnosti a nezadržují v sobě emoce, tak jako lidé. V jejich přítomnosti se mohou uvolňovat naše bloky.
 5. Energetické pole našeho srdce vyzařuje do vzdálenosti 1 m a pole koňského srdce cca 5 m.

Dokáží uvolnit těžké vibrace do země válením se.

Díky studiím Hearth Math Institutu můžeme měřit elektromagnetické pole mozku i srdce. Více na jejich stránkách:


Více o somatice….https://www.somatika.cz/soma-podcasty/