Velký Týnec, 783 72
+420 603 194 700
corazon.os@seznam.cz

Matrix terapie

Představuji Vám terapii pomocí:  Matrix – NeuroStimu přístroje, který vyvinuli v Německu, odkaz: NeuroStim. (v Česku zatím není rozšířený.)

Jemné vibrace Matrixu rozpohybovávají vodu (život) v nás, až na úrovni buněk a buněčného prostoru. Jsme z velké části tvořeni vodou ( tvoří 60-90 % naší bytosti), skrze tekutiny v těle a její pohyb je v nás vše propojeno. Voda nás vyživuje, očišťuje, probouzí, voda v nás je život.

Pomocí vibrací zprůtočníme celé naše tělo, můžeme konečně nechat odplavit to, co už neproudí, stagnuje a vytvoříme tak místo pro nové a živé. Tělo a celá jeho struktura se rozproudí, rozvolní se zatuhlá místa, uvolní se celé vnitřní prostředí- vnitřní matrix. Uvolní se zadržovaná voda, odplaví se stresové látky, škodliviny, se kterými se tělo nestačí samo vypořádat. Dochází k obnovení spojení a komunikace mezi mozkem, nervy a svaly. Stimulují se ozdravné procesy těla, odstraňuje bolest, uvolňuje svalový spasmus a urychluje proces uzdravení.

Matrix terapie:
 •  uvolňuje vnitřní mezibuněčné prostředí (matrix), fyzické i emoční napětí
 • zlepšuje proudění energie-chi, krve i tekutin v oběhovém, lymfatickém a nervovém systému
 • uvádí vnitřní  orgány do správného postavení, což umožňuje optimální zdraví a pohodu
 • přináší úlevu při mnoha běžných poruchách zažívání
 • zmenšuje tukové tkáně a zpevňuje  břicho
 • spouští samoléčebné detoxikační regenerační procesy
 • zlepšuje funkci jednotlivých orgánů

1. Masáž břicha a životně důležitých orgánů –

Chodíme na masáž těla, ale vynecháváme vnitřní orgány, proč?  Není nám příjemné, nechat jen tak někoho sahat nám do břicha. Podvědomě si ho chráníme také proto, že tam zadržujeme plno věcí, včetně emocí. Samoošetření je jedna z cest k sebepoznání. Pro ženy je zásadní umět se spojit se svým tělem a emocemi. Nepotřebujeme terapeuta, potřebujeme se naučit jak se spojovat se svým tělem. Jak se cítí naše tělo – tak se cítíme my.

Samoošetření a jak pomáhá
Každá žena by měla dokázat procítit své břicho i pánev a vnímat to, co se v ní odehrává. Při první terapii si ukážeme, kde jsou uloženy jednotlivé orgány a zjistíte, kde jsou bolestivá, stažená nebo jinak nepříjemná místa. Při samoošetření se učíme dávat pozornost jednotlivým orgánům, kam jde naše pozornost, tam jde naše energie, to je umění ,,sebeléčení“.   Každá terapie začíná a končí uvolněním lymfatických uzlin. Doporučujeme také ošetření prsní tkáně.


2. Masáž dělohy a pánevního dna

Středem ženy je její děloha, přes ni žena cítí napojení na všechno živé a je ve svém životě na ,,správném místě.  Šamani a léčitelé/ky ve Střední Americe se shodují na tom, že většina ženských potíží je způsobena tzv. putujícím lůnem.

Spoustě žen nefunguje oblast pánve správně. Hodně z nás má ochablá bříška, povislé zadky, oslabenou stabilizaci těla a většinu dne nehybně sedíme. Naše páteř a nervy nejsou ve správném postavení. Víte, že nervové zakončení se dokáží vypnout a přestat vysílat do mozku signály, které by nám mohly psychicky ublížit.

Doporučuji knihu: Naomi Wolfovou- Vagina

Fenomén dnešní doby- pokleslá děloha – za normálních okolností se děloha nepatrně naklání nad měchýřem ve středu pánve, asi necelé 4 centimetry nad stydkou kostí. V této pozici ji drží svaly, vaginální stěna a vazy, které ji upevňují vpředu, vzadu a po stranách pánve. Děložní vazy mají schopnost se natahovat, aby poskytly prostor rostoucímu zárodku. Vazy a svaly mohou zeslábnout a povolit, v důsledku toho pak děloha poklesne a padne dopředu, dozadu nebo do strany.  Potom  se nazývá pokleslá nebo posunutá. Moderní medicína ženám nabízí málo nebo nic. Patří k tomu antikoncepční pilulka, chirurgický zákrok a obecně se ženám říká, že “děloha je v nesprávné poloze, ale to je normální a nedělejte si s tím starosti.” Přesto mají ženy celou řadu fyzických a emočních symptomů, kterými je možné se zabývat a je možné jim předcházet pomocí těchto neinvazivních masážních technik. Když dojde k posunutí reprodukčních orgánů, může dojít k omezení normálního oběhu krve a lymfy a mohou být narušeny nervové spoje.  Když dělohu vrátíme do správné pozice, obnoví se přirozená rovnováha v těle, nejen v pánevní oblasti a okolních orgánech. Vrátí se nám radost i chuť do života, prohloubíme pocit klidu a bezpečí,  obnovíme sounáležitost s ,,bytím“.

Jestliže cítíte, že v oblasti pánve máte problém, můžete ho začit řešit samoošetřením pomocí přístroje matrix stim.

 • První terapie: ……………….. 800,- Kč/ 60 min vysvětlím Vám a ukážeme si, kde jsou uloženy jednotlivé orgány a jak se provádí masáž. Uvolním oblast zad a páteře, pak provádíte masáž sami.
 • Další terapie:…………………  500,- Kč/ 45 min. Uvolním oblast zad a páteře, pak provádíte masáž sami.
 • 10 terapií……………………….. 3.800,-Kč

Terapii zakončujeme laděním pomocí ladičky na vibraci:

 • ZEMĚ – 194,18 Hz (také kořen / Muladhara) – oranžovo-červená: střed zvěrokruhu: přináší vás v souladu s přírodou a sebou samým. Velmi efektivním bodem (odpovídajícím první čakře) je kostrč. Nejnižší bod páteře je počátečním bodem toku energie kundaliní. Stimulace tohoto bodu dává energii kundaliní. Celé tělo bude nabité energií a vy se budete cítit bdělejší a živější, silnější a energičtější. Doporučuje se to použít ráno, pomáhá nám dát do správného vztahu se Zemí. Také velmi silný na tónování na akupunkturních bodech Země.
 • VENUŠE (A – 221,23 Hz) je ladička, která velmi zapadá do Vodnářského věku: dodává vibrace lásky. Ovlivňuje oblast 4. čakry. Je to vidlička s vysokou vibrací a někteří lidé na začátku ošetření tuto vidličku nemohou snést. Raději mají Cis (136,10 Hz). Pracuji-li ve své praxi s oblastmi srdce, používám zásadně vidličku Venuše, protože tato vibrace ovlivňuje srdce silněji než ladička Země (136,10 Hz). Ale je nutno dobře kontrolovat průběh ošetření. Při použití ladičky Země se nemůže nic stát. Venuše může být pro někoho příliš silná.

Více na stránkách: https://www.baraka.cz/Baraka/b_4/b_4_hudba_eaker.html


Rozhovor s Janou Radovou o koních a ženské energii:

Od 27. minuty mluvím o NeuroStimu – Matrix terapii.


 Matrix terapie pomáhá také při :

 • gynekologických problémech, bolestivé menstruaci a ovulaci
 • problémech souvisejících s menopauzou
 • emocionální nerovnováze, stresu, vnitřním neklidu a oslabení, únavě, nespavosti, bolestech hlavy
 • tlacích v oblasti podbřišku a celého břicha (zejména u žen)
 • uvolňuje bránici a tím velmi zlepšuje kvalitu dýchání
 • bolestech v oblasti jater, žaludku, močového měchýře
 • blokádách páteře, pánve, kyčlí
 •  problémech se zažíváním, nadýmání, pálení žáhy
 • u žen, které prodělaly císařský řez, přispívá tato technika k rozrušení tkáně jizvy stejně, jako je tomu u žen po hysterektomii
 • ženy po hysterektomii, mají z této terapie také prospěch. Zlepší si oběh v jizvě i jejím okolí, umožní správný tok lymfy, který je po chirurgickém zákroku často blokovaný a v důsledku toho vznikají otoky, pálení a bolesti v hloubce pánve. Pravidelným používáním technik se po chirurgickém zákroku v pánvi nevytvoří jizva.

Jak rychle mohu očekávat změnu?
Podle stupně závažnosti a délce trvání problému může k úpravě postavení dělohy či ostatních orgánů stačit jediné ošetření nebo je také potřeba až několik měsíců, aby vazy získaly dostatek síly i pružnosti a umožnily orgánům jejich optimální prostor a pohyb. Zpravidla je třeba minimálně tří ošetření. Při několikaletých potížích min. 10 ošetření.

Masáž břicha a dělohy nedoporučuji:

 • během menstruačního krvácení
 • prvních 6 týdnů po normálním vaginálním porodu nebo první 3 měsíce po císařském řezu
 • u žen, které používají nitroděložní antikoncepci
 • v případě rakoviny nebo podezření na ni, nebo když klientka kvůli ní podstupuje chemoterapii
 • během těhotenství
 • při brániční kýle (pouze lehkým dotekem)

První ošetření –  provádíme velmi citlivě, na nejjemnější stupeň, zároveň si  ukazujeme, kde jsou uloženy jednotlivé orgány. Klientka vnímá, jaký tlak je příjemný, která místa jsou stažená či bolestivá. Je důležité navnímat celý prostor břicha, a procítit případné tlaky či jiné věci, (jako např. zadržené emoce a nebát se, se s nimi propojit). Můžeme také objevit nějaké problematické místo a předejít tak závažnějšímu onemocnění. Při  bolesti v místech některých orgánů, můžeme využít nejprve reflexní masáž chodidel. Při zjištění nějaké déletrvající bolesti doporučujeme navštívit svého lékaře

 • cena: 800,- Kč/ 60 min

Další samoošetření –  dostanete podrobné instrukce, jak břišní masáž provádět (včetně vizualizace orgánů).

Provádí se přes oblečení, pokud možno zvolte příjemné a bezešvé.

Výhody samoošetření:

 • při dalším ošetření si sami nastavujete sílu vibrací
 • neplatíte za terapeuta
 • volíte si ideální tlak i čas působení na jednotlivé místa
 • můžete si provádět masáž pánevního dna i prsní tkáně
 • máte čas navnímat své tělo
 • po několikátém použití se dostáváte do větší hloubky a tam je možné pracovat i se psoasem (sval duše)

Každou masáž je důležité začít uvolněním lymfatických uzlin.

 • cena: 500,- Kč/ 45 – 60 min       
 • 10 terapií – 4,500,- Kč

Nabízíme také možnost samoošetření pro mamky a dcery, kdy si mohou vzájemně namasírovat celé tělo.

Cena z 1hod/ 500,-Kč

Po ošetření:

 • je důležité pít více vody, pro snadnější odplavení toxinů z těla
 • můžete cítit výrazný rozdíl v průtoku krve i nutkání k častějšímu močení

 Problémy břicha mohou mít mnoho příčin. Je vždy dobré, aby jste při přetrvávající bolesti navštívili odborného lékaře. 

 Při bolestech v krajině břišní padají v úvahu hlavně:
-nemoci žaludku a dvanáctníku
-nemoci žlučových cest a jater
-onemocnění střevní
-onemocnění slinivky
-onemocnění sleziny
-nemoci pobřišnice
-onemocnění břišních cév
-nemoci břišní stěny
– pak také pohlavní ústrojí, ledvinové a močové koliky, potíže vycházející z hrudníku a oblastí páteře


Reference klientek:

Mě samotnou tato terapie tak nadchla, že jsem si Matrix koupila, i přes jeho vysokou cenu (3000,-Euro) Můj zdravotní stav mě donutil chodit na masáže a somatik terapie, které stojí hodně peněz i času. Měla jsem však už chronické bolesti svalů i zad, a rozhýbat se po ránu, bylo velmi nepříjemné. Moje tělo mělo za sebou dost traumat a s věkem se to sčítá. Po jediné (40 min) neuro-terapii se mi do druhého dne spravilo oteklé koleno, které mě trápilo přes měsíc, uvolnilo se mi  rameno a šíje, jako nikdy předtím.  Přitom z masáží vím, jak dlouho trvá vyřešit jeden problém. Mám pocit, jako by se moje tělo konečně stalo zase pružné, uvolněné, průtočné. Dělám si masáž často a vnímám, jak se lépe , lehce a rychleji zbavuji starých zátěží, omezení, psychických i fyzických. Masáž břicha mě za jeden měsíc posunula jako jiné terapie, kterými jsem prošla, za půl roku. Mám velikou chuť jít dopředu, do nových věcí. Dokonce opouštím i vzorce chování a lpění, které jsem se snažila opustit několik let. Popsala bych celou stránku tím, jak je to úžasné a jak jsem živější, šťastnější, ale dám prostor i jiným ženám.       Lenka


Jsem taková opatrnější k novým věcem, ale Lence věřím, takže jsem to zkusila na sobě i svém pejskovi. Dasty si to užívala, hned od začátku,  lehla si na záda a dokonce nastavila břicho. Pro mě to bylo příjemné, cítila jsem se pak úplně jinak, jako by všechno bylo rozprouděnější, lehčí a volnější. Jako bych v těle měla víc místa ale i pohybu. Večer při usínání jsem měla pocit, že se propadám do země.                       Markéta


Mám pocit, že se ve mě rozproudila energie. Několik měsíců jsem cítila velkou únavu a nechuť k jakékoli změně, pohybu či činnosti. Po jedné masáži břicha jsem odjela na dovolenou, kterou jsem trávila v Jeseníkách. Překvapilo mě, jak jsem aktivní a dokážu ujít několik kilometrů najednou. Určitě přijdu na další masáž.

Gábina

Dle intenzity vibrací lze nastavit účinnost na jednotlivé struktury a tkáně těla, např. na lymfatický systém, krevní oběh, fascie, svaly, šlachy i jednotlivé orgány. Můžete si masírovat jednotlivé problematické části dle vlastní potřeby, učíte se komunikovat se svým tělem. Každá žena je léčitelka a měla by umět léčit především sebe.

 • Za pěkného počasí provádíme  masáž v oáze pod skálou ( je to místo se silnou zemskou energií), za škaredého počasí uvnitř.
 • Matrix terapii provádíme přes pohodlné oblečení.

Uzdravující i pro strie a jizvy po porodu a operacích