Velký Týnec, 783 72
+420 603 194 700
corazon.os@seznam.cz

Lekce 1- DECH

Nejlepší cestou ke zlepšení vztahu s koněm je zlepšení vztahu sám se sebou.

Nejprve je třeba zvládnout zklidňování a seberegulaci nervového systému– nejen svého, ale i koně. Je to možné díky tomu, že všichni savci mají stejně vyvinutý nervový systém, který neustále načítá a vyhodnocuje signály z okolí. Je to autonomní systém, takže funuguje automaticky bez našeho vědomí. Budeme se učit regulovat tento systém pomocí dechu, je však třeba praktikovat dané techniky a tím si vytvořit nová nervová spojení.

Díky tomuto kurzu získáte:

 • Více citlivosti ke svému tělu a jeho potřebám.
 • Více citlivosti ke koni a jeho potřebám.
 • Pokud nebudete uvedené cvičení prakticky provádět, nebude mít tento kurz skoro žádný účinek. Znalosti nestačí, je třeba praxe.
 • Celý kurz i praxe procházejte ve svém vlatním tempu. Nezahlcujte se informacemi, vždy si zkuste uvedenou praxi, než půjdete dál. K všemu se můžete kdykoliv vrátit a prožít znovu z jiného úhlu pohledu.
 • K dispozici máte různé dechové sekvence ke stažení do mobilu.
 • Upozorňuji, že opravdová práce s dechem i srachem je dlouhodobý proces, kde se učíme zacházet nejen se svým nervovým systémem, ale také budovat své zdroje, bezpečí, vybíjet stres,atd.

Cena: 444,- Kč

Koupit

Snažila jsem se tento kurz udělat co nejstručnější. Obsahuje pouze nejdůležitější informace, pokud budete chtít jít více do šířky, využijte uvedené odkazy na google, které sdílím.


Obsah kurzu

 1. ÚVOD DO KURZU 25:00 
 2. ZÁKLAD Z NEUROVĚDY 45:00 
 3. DECH A STRES 01:00:00
 4. BRÁNIČNÍ DECH 40:00 
 5. POMALÝ DECH 55:00 
 6. KOHERENTNÍ DÝCHÁNÍ 01:00:00
 7. KOHERENTNÍ DÝCHÁNÍ S KONĚM 36:00 

Materiály zahrnují

 • Teorii, založenou na moderních výzkumech z neurovědy. Video návody i odkazy na další inspirující odborníky či terapeuty. Praktické cvičení- na konci každé lekce vás čeká praxe.

Cílová skupina

 • pro milovníky koní a všechny, co se chtějí naučit seberegulovat.

Ukázka z kurzu:

>> Koně sledují náš dech <<        

Je důležité, jak se s námi kůň cítí. Pokud se s ním necítíme bezpečně a on s námi, nemůžeme navázat vztah. Techniky na zklidnění a uvolnění jsou proto základem.

Z hlavy do těla se dostáváme přes dech.     

DECH = DUCH

Je úžasný nástroj, který nám pomáhá harmonizovat naše systémy. Zklidňuje mysl a dostává nás k sobě do těla. Pomáhá nám udržet pozornost uvnitř těla.

Naplňuje nás energií.


Dech je projevem sebelásky.

Náš moderní životní styl je velmi stresující. Stali jsme se na stresu závislí a je pro nás těžké se uklidnit a musíme se učit jak relaxovat. Stres nám odebírá velké množství energie. Tu si obnovujeme když je náš nervový systém v Parasymptickém- PNS modu. Dech nám k tomuto zklidnění a přepnutí do PNS pomáhá. Proto začínají být techniky dýchání tak populární…………