Velký Týnec, 783 72
+420 603 194 700
corazon.os@seznam.cz

Celý videokurz 1.-4.

Mé kurzy nejsou určeny pro mainstream, jelikož od vás vyžadují schopnost sebereflexe.


Pro každého majitele koně je důležité umět se propojit se svým koněm,  vnímat jeho potřeby  a případně ho i léčit.

  • Kurzy masáži koní pořádám skoro 10 let .  Čas ukázal, že na zapamatování a převedení nového do praxe, je potřeba si novou věc několikrát zopakovat a vyzkoušet. Převedly jsme proto obsah jednodenního kurzu do několika videí.
  • Snažily jsme se do kurzu vložit ty nejpodstatnější informace a zároveň zůstat co nejpraktičtější a nejstručnější. 
  • Ze zkušeností vím, že většinu z tohoto kurzu zvládnou i 11 – ti leté děti a výborně jim to pomůže ve vztahu ke koni.
  • Moc děkuji svým mladým a šikovným spolupracovnicím: Zuzce Koleňákové a Soni Mullerové, bez nichž bych je nenatočila.

 CELÝ VIDEOKURZ  1 – 4.

Cena :     1. 111,-Kč

Koupit

 

Obsah kurzu – ZDE –

RECENZE

 ZÍSKÁTE:

  4 druhy masáží:  Hluboké propojení, uvolňování fascií, meridiánová masáž (s krystaly) a neobsednutý (problematický) kůň.

– detailní, kratší  nahrávky zaměřené na specifické části těla, které mohou pomoci změnit chování koně.

Bonus:

Jak se rozcvičit a připravit na masáž. Jak uvolnit a navnímat svou vlastní energii.


UKÁZKY Z KURZU:

1. Hluboké propojení – (30min)

– Tato masáž je natočena pouze z jedné strany koně, jelikož druhá strana se provádí úplně stejně. Celková masáž koně tedy trvá cca 1 hod. Pomáhá změnit váš vztah s koněm i jeho povahu, např. – Uvolnění ocasu – tímto můžeme uvolnit celou oblast páteře koně.  Také pomáhá bojácným a hodně lekavým koním, kteří mají tzv. stažený ocas. Mohou mít nějaké trauma, či špatnou zkušenost a ta je uložená na buněčné oblasti v hýžďových svalech a ocasu. Jemnou a citlivou masáží ocasu a jeho okolí tuto oblast  postupně uvolníme a tím změníme i psychický vzorec chování. Kůň přestane mít stažený ocas, začne ho nést zdvižený a uvolněný.  Po uvolnění už se mu nebude chtít dostávat zbytečně do módu stažení a strachu. Uvolnění zad pomáhá  zvednutí trupu a vyvážení s krkem.  Uvolnění a snížení krku umožní uvolnění zad, tím se zlepší způsob nesení jezdce.

Video obsahuje detailní, kratší  nahrávky zaměřené na specifické části těla, které mohou pomoci změnit  také chování koně.

– více o tomto k tématu změny chování koně najdete v sekci-  psychosomatika

Jedná se o uvolnění oblasti hlavy a huby , kde jsou detailnější záběry na ruce a provádění technik.  Při správném a častějším provádění těchto technik můžete odbourat kousání koně, neochotu braní udidla, plachost koně,  přecitlivělost na uši, neochotu uvolnit se na udidle,…. Může také odhalit jiné problémy s hubou koně.


2.  Uvolňování fascií – pomocí techniky s lany

– tato technika je vhodná na uvolnění končetin, nebo po zranění končetin. Zlepšuje též chody koně, způsob zvedání končetin, kmih i jejich ohebnost. Je dobrá pro nepozorné a mladé koně, kteří si neuvědomují své nohy, zakopávají nebo málo zvedají nohy, špatně chodí přes kavalety, shazují překážky, nevadí jim, kam stoupnou, často si zraňují nohy. Tato masáž je co nejvíce zjednodušena, aby ji zvládly i děti, přesto je velmi, velmi účinná.


3. Meridiánová masáž (s krystaly)

– protože na hřbetu koně sedíme a jezdíme, zasahujeme tím do hlavní energetické dráhy, která vede na zádech koně.  Blokujeme její energii svým sedem, nebo sedlem. Pro jezdce je velmi důležité naučit se vnímat a rozproudit energii aspoň v této hlavní dráze.


4. Masáž mladého, neochočeného, neobsednutého koně.

V  tomto videu si ukážeme, jak se dá bezpečně pracovat na utváření vztahu s mladým nebo naopak problematickým, či zkaženým koně. Jak mu ukázat, že kontak s člověkem může být příjemný, bezpečný a uvolňující. Tato masáž pomocí vodítka nebo lonže se dá provádět z větší vzdálenosti, takže neohrozíme sebe ani koně.


Bonus: Jak se rozcvičit a připravit na masáž. Jak uvolnit a navnímat svou vlastní energii.

Zde je ukázka několika cviků z více druhů energetických cvičení, které mi pomáhají dostat se více do svého těla,  uvolnit se,  naladit se na přítomnost a prostor kolem sebe.  Jde o ukázky z  čchi-kungu, tai-či i jógy.


Krátká ukázka z obsahu kurzu:


REFERENCE Z ANONYMNÍHO DOTAZNÍKU:

Perfektní!    –   Srozumitelné.    —  Moc se mi to líbilo.  –   Kvalitní, paráda.   –  Líbí, dává to smysl.   –  Pro všechny co chtějí na sobě pracovat a mají zájem něco změnit, budovat lepší vztahy s koňmi.   –   Nedoporučuji lidem co se nechtějí posunout dál, naučit se něco nového.  –  Nové, inspirativní.  –  Úžasné, mám nový směr, jak pracovat se svým koněm.?? Náš vztah se po masážích úplně mění, jsme na sebe více napojeni a důvěra se moc a moc  prohloubila.  –    Děkuji, ??obrovsky mě to posunulo a inspirovalo, asi pojedu taky do zahraničí…. – Jsem nadšená, je toho tolik nového, vůbec jsem to nečekala…..  – Jsem moc ráda, že jsem si kurz koupila a může se pomalu všechno učit. Najednou bych se to vůbec nenaučila. –  Uvědomila jsem si, že koně nejsou jen o ježdění,  nádhera, děkuji.   –   Už ty stránky studuji skoro týden ,  jsem v nich ponořená a dozvídám se tolik zajímavých věcí…děkuji.  – jsem rada, že jsme se poznaly, že máš vždy nové invence ,jak věci posunout, zlepšit, pochopit… zkratka jsi úžasně dynamická??


Upozornění: Videa vznikly na základě mých životních zkušeností z více oborů, nevydávám žádné certifikáty o absolvování kurzu a ani nejsem certifikovaným lektorem (to bych za svůj život ani nestihla). Nenesu odpovědnost za provádění těchto technik na vašem koni. Inspirujte se, používejte vlastní rozum a cit.