Velký Týnec, 783 72
+420 603 194 700
corazon.os@seznam.cz

Sed

Správná jízda na koni má uvolňovat a otevírat pánevní oblast.

Pohyby pánve při jízdě na koni jsou stejné jako pohyby při sexu.

Jelikož ženská sexualita (i jakékoliv její vyjadřování) byla po dlouhou dobu potlačovaná, dělají nám tyto pohyby větší problém  než mužům. Je třeba se na tuto oblast soustředit a začít s ní znovu vědomě pracovat. Díky jízdě na koni se můžeme naučit, jak tuto oblast vyčistit, posílit a nabít  životní energii. Proto připravuji  videokurz na uvolnění a vyčištění oblasti pánve a našeho středu.

Hodně žen dnes žije ve vězení samostatnosti a soběstačnosti, avšak srdce máme stažené, neumíme se spojit s ženskou esencí, s přírodou a čerpat z ní energii. Muži v nás nevidí láskyplnou, milující bytost, která vyzařuje lásku jež léčí a harmonizuje prostor.  Už neumíme harmonizovat mužskou a ženskou energii.

Z energetického pohledu je pánev generátorem sexuální ( životní) energie a centrem blaženosti.

Více o pánvi např. zde: https://www.osobni-trener.net/anatomie-v-praxi/panev

Koně nás mohou učit, jak se  propojit s druhou bytostí –  stát se jedním.  V mnoha směrech to s nimi jde lépe než s lidmi, protože jsou citlivější, vnímavější k našim pocitům a záměrům. Rychleji nás také zrcadlí a my  můžeme měnit své nastavení a způsob přistupování. Cítí nás hlouběji, než se my sami dokážeme cítit. Jsou napojeni na náš centrální nervový systém CNS. Pomáhají nám uvědomovat si naše pocity, pochybnosti, nedůvěru v sebe sama…můžeme je využít jako velmi vnímavé a naslouchající terapeuty. Vůbec nás nehodnotí ani neposuzují. Dokáží nás vnímat jací jsme a zrcadlí, jak vnímáme sami sebe teď a tady. Vytváří situace, kdy můžeme uvidět své dysfunkční chování a měnit ho ve funkční.

Koně nám dávají ohromnou odvahu a sílu naše problémy řešit, protože z jejich pohledu to žádné problémy nejsou.

Mohou nám pomoci otevřít srdce a vyzařovat lásku.  Jsou napojeni na sílu Země.


Doporučuji učení např. Davida Deidy, jeho propojení sexuality se spiritualitou a láskou:

Bojíme se žit v lásce  a raději žijeme ve strachu……………. Abychom došli k lásce, musíme projít svým strachem…………………… Otevíráme se svým zraněním……………… Neumíme zrušit ty bloky a uzly, které brání průchodu životní energie a lásky……………….. Otevřít své srdce životu, pomoci partnerovi otevřít se a otvírat se hlouběji a hlouběji.

Ženy mají nechat své tělo cítit, cítit prostor, emoce, přírodu – beat of the universe.  Když dokáží ukázat muži, kolik potěšení dokáží snést ve svém těle (ve všech dimenzích), bude je zbožňovat a najde v tom svou důstojnost, nebo uteče. Protože potěšení z ženského těla je pro muže větší než pro ženu samu.“

Milovat a vážit si sám sebe je hluboká, celoživotní praxe.

Kvalita našeho srdce ukazuje na kvalitu mužů, které přitahujeme. Jak máme otevřené srdce, takové muže přitahujeme. Ukazujeme skrze srdce, jak hluboce chceme být milovány a jak moc můžeme dávat lásku.


 

Praktické tipy, abychom s koněm mohli pracovat jako s terapeutem:
 1. Musíme se s ním cítit v bezpečí.
 2. Nevytváříme přílišný vzájemný  tlak.
 3. Vnímáme, jak se cítíme a jak se cítí kůň.
 4. Respektujeme vzájemně své hranice.
 5. Zrcadlíme jeden druhého.
 6. Dovedeme sladit rytmus dechu.
 7. Dokážeme vnímat hranice a tlak.
 8. Zmizí rozdíl mezi uvnitř a venku.
 9. Dokážeme vnímat srdcem a uvědomujeme si svoje strachy – můžeme je vidět a přijímat.

EQ – Emoce jsou naším kompasem. Vždy ukazují, jestli jsme ve stavu přijímání nebo odporu.
Jestliže jsme v odmítání, nemůžeme nic změnit. Pouze pokud vidíme a přijímáme to, co je, pak teprve to můžeme měnit.
Praktické rady a cvičení na energetické uvolnění pánve

Po opravdovém uvolnění a otevření pánve můžeme při klidné a pomalé jízdě v kroku zkusit propojit dech s pohybem pánve.

Orgasmická energie má  úzkou spojitost s houpavými pohyby pánve a  určitým způsobem dýchání. Jakmile se naučíme uvolňovat svalové napětí, kterým potlačuje orgasmické uvolnění, okamžitě zlepšíme pružnost a průtočnost své pánve.

Rytmické  a uvolněné pohyby dopředu i dozadu, jsou důležité nejen pro energetické sexuální spojení, ale také pro uvolnění zad  a páteře jezdce i koně. Rytmickým houpáním, hlubokým dýcháním, vydáváním zvuků a vizualizací  můžete uvolnit a pročistit tuto oblast. Změníte necitlivost v citlivost. Nejde nám o aerobické cvičení, ale o harmonizující, očišťující praxi. Jakmile začnete takto  vědomě energetizovat svou pánev, začnou vycházet na povrch hluboce potlačované emoce.  Je velmi důležité být na to připravená a nechte jim volný průchod, můžou přijít slzy, vztek, smutek…


Videa k vysvětlení  a lepšímu pochopení otevření pánve:

1. video lekce: praktické cvičení, které vlastně ani cvičením není. Jde o opak – uvolňování.

Ukazuji 3 jednoduché způsoby uvolnění stažených částí pánve a hrudníku:

 1.  Asijský dřep na otevření pánve a protažení páteře
 2.  Uvolnění křížové kosti
 3.  Otevření a uvolnění  hrudníku

Vše dělejte velmi pomalu s velkou citlivostí a pozorností k dané oblasti. Video si několikrát stopněte, ať máte čas na uvolnění a procítění. Dělejte vše dle vlastní potřeby, nespěchejte, toto vědomé uvolňování by mělo trvat 1 hodinu. (Pokud vám způsobuje bolest, tak ho zkraťte a pak postupně prodlužujte)

Před zakoupením lekcí doporučuji pročíst si  na webu články pod nadpisem – jezdec. Jen tak se seznámíte s rozsahem přístupu, který budeme praktikovat. Cílem těchto lekcí je propojit se se svým tělem, začít mu důvěřovat a být autentická. Je potřeba jít krok za krokem, bez pochopení a procvičení základu vám nemusí další věci dávat smysl. 

*Tato základní lekce je zdarma, zkuste si,  jak dokážete vnímat své tělo a uvolněnost v něm. V dalších lekcích půjdeme více do hloubky, zpomalíme, ještě více se obrátíme do těla, začneme otevírat srdce a posilovat svůj střed.


 • Doporučuji další cvičení:
 • Příčinou ztuhlé pánve a špatného sedu na koni je náš sedavý způsob  života. Podívejte se, jak to změnit: