Velký Týnec, 783 72
+420 603 194 700
corazon.os@seznam.cz

4. Neobsednutý kůň

Upozornění:     Tyto video kurzy vznikly na základě mých životních zkušeností z více oborů. Některé způsoby masáží jsem vymyslela a vylepšovala během svého života s koňmi. Nevydávám proto žádné certifikáty a ani nejsem certifikovaným lektorem, (to bych za svůj život ani nestihla). Budu ráda, když vás inspiruji k vlastnímu objevování věcí, které budou zlepšovat naše propojení s koňmi. Nenesu odpovědnost za špatné provedení těchto technik na vašem koni. Inspirujte se a používejte při tom vlastní rozum i cit.


Pro každou milovnici koní je důležité umět se na koně napojit, vnímat jeho potřeby, třeba ho i léčit a
 k tomu nám mohou pomoci tyto masážní techniky:
 • Kurzy masáži koní pořádám víc jak 10 let. Čas mi však ukázal, že na zapamatování a převedení nového do praxe, je třeba si novou věc několikrát zopakovat a vyzkoušet.
 • Natočily jsme proto pro vás krátká praktická videa s detailními záběry každé z technik a komentářem. Máte tak možnost si videa pustit kdykoliv znovu pro zopakování či připomenutí nového.
 • Koupit si můžete dle svých potřeb jen jeden typ masáže nebo všechny dohromady.

Moc děkuji svým mladým a šikovným ženám: Zuzce Koleňákové a Soni Mullerové, které se mnou videa natáčela a tvořila.


4. videokurz:  NEOBSEDNUTÝ KŮŇ

Masáž mladého, neochočeného, neobsednutého či problémového koně.

V  tomto videu si ukážeme, jak se dá bezpečně pracovat na utváření vztahu s mladým nebo naopak problematickým, či zkaženým koně. Jak mu ukázat, že kontakt s člověkem může být i příjemný, bezpečný a uvolňující. Tato masáž pomocí vodítka nebo lonže se dá provádět z větší vzdálenosti, takže neohrozíme sebe ani koně.

 VIDEOKURZ  –  NEOBSEDNUTÝ KŮŇ

Cena :     285,-Kč

Koupit


Při práci se zkaženými koňmi jsem si uvědomila několik věcí: 

 • Tito koně jsou při kontaktu s člověkem neustále ve střehu a sledují každé hnutí vaší mysli.
 • V jejich CNS je hluboce zapsáno, že jim při kontaktu s člověkem hrozí nebezpečí.
 • Naučili se, že nejlepší je člověka zastrašit a být nad ním.
 • Podaří-li se vám získat jejich důvěru, máte výborného koně, který je velmi vnímavý, citlivý a nikdy vám při práci nebude usínat a vypínat pozornost. Dokáží se tak velmi rychle naučit plno triků i různých hloupostí, protože nás sledují opravdu do veliké hloubky a naučili se vnímat každé hnutí naší mysli i nálady.

V tomto video kurzu sdílím práci s problémovou a neobsednutou 4 letou kobylou Lynn. Zde je její příběh:

Tato má zkušenost začala výhodnou koupí 3-leté neobsednuté kobylky. Obdivovala jsem ji kdysi u kamarádky a radila jí, ať takového sebevědomého a divokého koně prodá hlavně někomu, kdo koním opravdu rozumí, jinak s ní budou problémy.  Vyrůstala na pastvinách s ovcemi a svou matkou (Shagya arabkou) a bratrem. Její otec byl hřebec od souseda, takže přirozený výběr, žádné lidské šlechtění. Její matka byla moc hodná kobyla, která své hříbě následovala a a všechno ji dovolila. Lyn se stala už jako hříbě vůdkyní stáda, dokonce i její bratr ji poslouchal. Mladá kobylka se tehdy jmenovala Ruby a taky se podle toho chovala. Lidi moc nemusela, stačilo jí když ji dali kyblík se žrádlem a už je odháněla. Věděla, že je silnější, rychlejší  a že je k ničemu nepotřebuje. Takže se k nim ráda točila zadkem, občas někoho nakopla a šklebila se na lidi. Líbilo se jí, jak ji šli rychle z cesty. Proháněla se po pastvině, občas i přeskočila plot a běhala po sousedních kopcích. Měla veliké sebevědomí a byla vládkyní svého stáda. Problém nastal, když přišel výcvik. Co se vlastně stalo jsem se dozvěděla až po roce práce s ní, kdy byla stále nepředvídatelná. V jednu chvíli šla přes kavalety na lonži a v druhou  chvíli byla nade mnou na zadních. Obě jsme z toho byly překvapené a vylekané, ale  pak jsme zase pokračovaly přes kavalety.

Její první výcvik nebyl ani tak výcvik, jako spíš krocení koně ve vzteku a boj o život…. více v kurzu.

Zde je fotka ze začátku naší práce….

a dnes:

Obsah kurzu NEOBSEDNUTÝ KŮŇ


Jak jednoduše a bezpečně namasírovat koně a vytvářet si s ním respektující vztah.

 1. ÚVOD 19:11 
 2. PROBLEMATICKÝ KŮŇ 15:49 
 3. STRES V TĚLE KONĚ 42:00 
 4. KOSTRA KONĚ 01:00:00 
 5. SVALY KONĚ 01:00:00 
 6. PRAXE 50:00 

Materiály zahrnují

 • Komentovaná praktická videa, 3D animace svalů a kostry, jednoduchý a stručný přehled svalů, nejčastější příčiny problémů.

Cílová skupina

 • Kurz je určen pro majitelky a milovnice koní. Nezatěžuje zbytečnou odborností.