Velký Týnec, 783 72
+420 603 194 700
corazon.os@seznam.cz

O nás

 V našem přístupu ke koním spojujeme mnoho oborů, např. principy body awarness, meditace, jogy, shiatsu, somatic movement,… v neposlední řadě také EQ- emoční inteligencí. Jde o uvědomování si pocitů a práce s nimi. Stále se vzděláváme a objevujeme další způsoby práce s koňmi……..


     Ochočení či napojení? 

   Ochočování vede ke ztrátě svobody, zatímco napojení otevírá možnost skutečnému růstu a lásce.  Ochočování se děje tím, že zvíře je zavřeno, -spoutáno- nějakou ohradou, boxem. Zvíře zavřeme do klece, dítě spoutáme systémem odměn a trestů, (takhle funguje celá společnost). Jestliže chceme nějakou sílu zkrotit, musíme ji nejprve porozumět. Díky tomu se naučíme ji milovat. Na druhé straně se stane totéž, a tím vzniká vzájemná láska.                                                                                                                                                                Pier la Šéz

zakladatelka Corazonu:

Lenka Hnilicová


Pocházím z Olomouce, po zemědělské škole a studiu chov koní jsem odjela do zahraničí učit se to, co mě baví a co se v žádné škole nenaučím. Vybírala jsem si země, kde lidé rozumí koním. Začala jsem Irskem, pak Německem, USA, abych se znovu vrátila do Irska a udělala si mezinárodní zkoušky pro práci s koňmi. (BHS Exam Riding and Road Safety, BHS Exam Stage I. a BHS Exam- Trail Rides)

Nakonec jsem si zamilovala nejvíc ze všeho Španělsko. Tam jsem trénovala mladé koně a zajišťovala (Trail rides) dovolenou na koních v Andalusii. Krásný život, až na to horko. Po návratu domů jsem chtěla být zase víc mezi lidmi a tak jsem si otevřela v Hodolanech café Rustico. Bylo to něco mezi čajovnou, vinotékou a tvořivou dílnou. Lidé na to ještě nebyli moc zvyklí a nevěděli, co si o tom mají myslet….a to se mi děje pořád.

Více informací o mých životních zkušenostech v odkazu ZDE.

Momentálně vytváříme Nový projekt pro ženy:  www.masazekoni.cz  věnovaný koním a ženám.


Pavla Kelnarová

tel: 607 807 697

Celoživotně se zabývám vzděláváním a pohybovou výchovou. Jsem tělocvikářka, učím lyžování, u nás i v Rakousku. Absolvovala jsem dvouletý konstelační výcvik s šestiletou praxí. 

Zajímá mě spojení těla + duše + mysli a to nejen v pohybu. Koně mi otvírají srdce a učí zaměřit pozornost do přítomnosti. 

Zuzana Koleňáková

tel: 732 756 997

V létě vedu příměstské tábory. Jsem ráda, že mám možnost pracovat s koňmi a dětmi a trávit s nimi čas v přírodě. Také jsem se připojila do projektu pro ženy: Ženy v sobě a  dělám detoxikačnií a revitalizační masáže s přístrojem neurostim, který uvolňuje a vodu a lymfu v těle. Tyto terapie jsou přínosné pro zvířata i pro lidi.

Zárověn studuji Zoorehabilitace a asistenční aktivity se zvířaty.