Velký Týnec, 783 72
+420 603 194 700
corazon.os@seznam.cz

Máme ženskou energii

Co to znamená Ženská energie?  Používám jí?   Vážím si jí?   Váží si jí má rodina?

Vnořila jsem do jejího zkoumání a zjistila jsem, že jsme od ní  většinou odpojeni a bojíme se jí – je jedno, jsme-li v mužském či ženském těle.

Narodili jsme do doby, která pohrdá ženskými aspekty a  vyzdvihuje ty mužské.

Z astrologického pohledu můžeme říct, že  planeta Země po 2000 letech přechází z období Ryb do období Vodnáře. Z pohledu člověka to přirovnejme k tomu, že přecházíme z  nadvlády mužské energie do vlády ženské energie.  Z levé poloviny mozku – logického, lineárního myšlení –  do pravé hemisféry – kreativity, chaosu a citovosti.  Nečekejme však, že nová energie na planetě bude podporovat ženy a utiskovat muže. Tato změna se odehrává uvnitř nás samých,  protože obě polarity máme uvnitř sebe. Žena má v sobě ženskou i mužskou energii a platí to i pro muže.  Po 2000 letech, kdy jsme rozvíjeli a upřednostňovali mužský princip, teď  nastává ,, přepólování Země“ ve smyslu  energií.  Dá se to vyjádřit mnoha způsoby, např: v období Ryb zde bylo 70% mužské energie a 30% ženské. V období Vodnáře to bude naopak 30% mužské a 70% ženské. Je proto dobré se seznámit s tím, co v sobě nese ženská energie a začlenit ji více do svého života.

 Ženskou energii dnes vnímám jako kreativní, léčivou a vyživující sílu vesmíru. Vtahuje nás do citlivosti, krásy a lásky.

Je však také symbolem smrti a destrukce.  Tím nás nutí  žít v pravdě,  ničí vše co není v souladu s námi, co už nám neslouží a co máme opustit.

Ženská energie je v různých učeních vyjadřována různě např. v :

TAOISMU –  JIN

HINDUISMU – ŠAKTI, KUNDALÍNY (hadí síla)

ŠAMANISMU – JAGUÁR


8 aspektů ženské energie:

  Zjistěte, co vám chybí a najděte způsoby, jak můžete ženskou energii pozvat více do svého života. Odpovězte si na následující otázky:

  1. Intuice – jsem si vědoma toho, co všechno dokáži vnímat? Dokáži vnímat energii a náladu lidí nebo prostředí ve kterém jsem?  – Umím rozpoznat co přichází?
  2. Propojení s tělem  – vyjadřuje propojení s ženskou esencí.  Tělo je chrám duše. Žiji v hlavě?  Používám hlubokou moudrost svého těla? Posloucháme signály těla nebo raději beru prášky proti bolesti (při migrénách, při menstruaci,…)?  – Poslouchám a cítím své tělo?
  3. Cit – dovoluji si cítit a vyjadřovat své emoce, jako pláč, křik, smích, vztek?  Neumíme pracovat na úrovni emoční inteligence EQ,  soustředíme se většinou na IQ.   Podle výzkumů, jak reagujeme na stres, bylo zjištěno, že ve stresu reagujeme bojem nebo útěkem. Tento výzkum byl však dělán pouze na mužích!  Byl udělán znovu, na ženách a zjistilo se, že ženy ve stresu uklízí nebo volají kamarádce. – Nebojují ani neutíkají jako muži. Je pro ně životně důležité setkávat se s jinými ženami!!   Vnímám a vyjadřuji své emoce kreativně?
  4. Propojení s přírodou – jsem propojena s přírodními rytmy, svou cykličností, ročním obdobím,   – Trávím čas v přírodě?
  5. Přijímání – je magnetizující, dostředivá síla. Umím se vyživovat, přijímat, opečovávat se, dokáži přijímat sama sebe s láskou.  – Dovoluji si přijímat?  ( Mužská energie je dávající)
  6. Léčení – umím léčit  a harmonizovat svou přítomností? Protože nemáme propojení s jinými ženami, ztratili jsme schopnost léčení. Chybí nám ženská setkání, ženské kruhy, sesterství, opravdové přátelství bez konkurování si.  – Bojím se silných žen?  Setkávám se s jinými ženami ?
  7. Proměna,  změna – ženská energie je jako počasí, neustále se mění- déšť, slunce, mraky , vítr. Plyne jako voda – flow.  Chci raději plánovat, kontrolovat nebo si dovolím otevřít se tomu, co přichází, aby to mohlo přijít ?   – Mám strach z nepředvídatelných změn
  8. Tma – bojím se tmy nebo se s ní umím propojit? Dokážu přijímat své stinné stránky a zvědomit si je?  Umím zhasnout světla a tančit při měsíci nebo svíčce?