Velký Týnec, 783 72
+420 603 194 700
corazon.os@seznam.cz

Ženy vnímají tělem

 Ženskou energii symbolizuje temnota. Ve tmě nic nevidíte, jen cítíte a tušíte.

V těle je tma.

Pomalý, uvolněný dech nás spojuje s tělem. Takový dech přináší smyslnost a prožitek sebedůvěry. Pomáhá obnovit přirozené svalové řetězce.

Pro naši praxi rozdělíme tělo na 3 energetická centra:

  Hlava – (myšlení)  Srdce – (cítění)  Hara – (hluboká moudrost)

 Propojíme-li tato centra – zprůchodníme si centrální kanál. Tím si vytvoříme vnitřní stabilizační systém, ve kterém se ukotvíme.

A můžeme si začít lépe uvědomovat naše vnitřní prostředí. 

Často nemáme energii, protože nejsme v sobě. Jsme pouze v mysli (v obrazech) a ta spotřebovává obrovské množství energie. Břicho (Hara) se často opomíjí, ale je nazýváno císařem, centrem veškeré naší energie. Vědci už dnes dokázali, že z břicha jde do hlavy více spojení a vzruchů, než z hlavy do břicha. Vypadá to, že o tom, co se děje v hlavě, rozhoduje naše břicho.

Podaří-li se nám zprůchodnit centrální kanál, začne námi procházet více energie. Tím vytvoříme silné energetické pole kolem těla.

To bude také cílem těchto cvičení a lekcí. Proto budeme pracovat na více úrovních přes:

dech – zvuk – vizualizaci – pohyb – cit

ROZHODNETE- LI SI KOUPIT TYTO LEKCE, ČEKAJÍ VÁS TYTO KROKY:

  1. Krok – Dech a uvolnění

Naučit se dýchat – vědomý dech– soustředíme se na svůj nádech a výdech. Dech zklidňuje mysl a dostává nás k sobě do těla. Naplňuje nás energií.  Obrací pozornost dovnitř.

Běžně dýcháme velmi povrchně, jsme v napětí – stresu, naše tělo je stažené, nemůže námi dobře proudit energie – stagnujeme. Prostě nedýcháme dobře ani na to, abychom se mohli propojit se sebou, natož s jinou bytostí. Dostat se z hlavy zpět do těla je snadné, když sledujete proudění svého dechu, ale nenaučíte se to bez cvičení. Až si svůj dech začnete lépe uvědomovat, můžete zaměřit svou pozornost na kteroukoliv část svého těla, dýchat do ní a tím ji uvolňovat, zprůtočňovat.

Hodně žen má zablokovanou bránici, ta pak neprovádí celý rozsah svého pohybu, přestává masírovat vnitřní orgány a může je i vytlačovat ven.  Může být příčinou vystouplého břicha. Bránice tvoří pomyslnou linií mezi horní polovinou ženského těla, (která je vyzdvihovaná) a tou spodní částí, která se schovává a slušná žena je od ní odpojená.

Při procesu – uvolňování- dochází k vyplavení starých potlačených pocitů, strachů, odporů. To je dobrý signál, že jdeme opravdu do nitra sebe a překonáváme svou komfortní (běžnou) zónu. Dokážete si připustit a pojmenovat své obavy, strachy, svěřit se s nimi, začít na nich pracovat? Začít být autentičtí a přiznat si: Kdo jsem? Co cítím? Co si myslím? Co se mi líbí a co ne? 

Všechny tradice učí a shodují se v jednom: když se objeví vaše strachy a stíny, je důležité udržet si vědomí a vnitřní vyrovnanost. Koně nám tyto věci budou zviditelňovat. Jste schopni je vidět, přijmout a spojit se s nimi? Pak se stanou vašimi spojenci a předají vám své dary (pochopení, vědomí).

 
  1. Krok –   P=E    Kam jde pozornost-tam jde energie. V této praktické lekci se naučíme jak otočit pozornost do svého těla a prožívání. Zjistíme:    Jak používám své tělo?             Jak se nosím?              Jak dýchám?      Jak se cítím?         Kdo jsem?

    Protože když nejsme autentičtí, koně s námi nechtějí spolupracovat ani být- vnímají jak lžeme sami sobě a neposloucháme svůj vnitřní hlas. Používáme víc mysl než cit. Kůň nás může znovu propojit s tím, kdo jsme a jak se cítíme.

    Jaké kvality potřebujeme, abychom se dokázaly napojit na svého koně? 

      Citlivost ♥ klid ♥ přesnost ♥ jasnost záměru ♥ schopnost vizualizace ♥ …. možná by se vše dalo shrnout pod pojem rozšířené vnímání. 

    Přestaňme myslet a začněme cítit (jako kůň). Pojďme z hlavy do těla: Naučit se vnímat své tělo – věřit sám sobě a poslouchat svůj vnitřní hlas.

3. Krok – Sebrání a narovnání

Tato video lekce je mimo jiné inspirována nejvyšší úrovní ve výcviku koně tzv. ,, Sebráním koně“ 

Při tomto cvičení si uvědomíme i procítíme, co vlastně pro nás (i koně) znamená sebrání a jakou svobodu i sílu nám změna těžiště přináší. Jde opravdu o umění, při kterém musíme být ochotni měnit hlavně sebe.

V páteřním kanálu jsou uloženy naše ,,energetické kabely“. Je-li tato oblast stažená, zablokovaná, bolavá….energie jí nemůže proudit. My se budeme učit pracovat s touto vlnou energie. Jízda na koni tuto vlnu vytváří a vyžaduje ji.


Žijeme v úžasné době, kdy si můžeme vybírat své učitele a učit se od nich na dálku. Najít ty dobré je dlouhodobá cesta a já si velmi vážím toho, že jsem konečně narazila na opravdové mistry, kteří své umění předávají ostatním a plno věcí odtajňují zdarma. Většinou vychází ze starých tradic, které umí zaktualizovat dnešnímu člověku.