Velký Týnec, 783 72
+420 603 194 700
corazon.os@seznam.cz

DECH

Nejlepší cestou ke zlepšení vztahu s koněm je zlepšení vztahu sám se sebou.

Nejprve je třeba zvládnout zklidňování a seberegulaci nervového systému– nejen svého, ale i koně. Je to možné díky tomu, že všichni savci mají stejně vyvinutý nervový systém, který neustále načítá a vyhodnocuje signály z okolí. Je to autonomní systém, takže funuguje automaticky bez našeho vědomí. Budeme se učit regulovat tento systém pomocí dechu, je však třeba praktikovat dané techniky a tím si vytvořit nová nervová spojení.

Díky tomuto kurzu získáte:

  • Více citlivosti ke svému tělu a jeho potřebám, tím pádem i ke koni.
  • Začnete chápat souvislosti – jak se u mě projevuje stres, co způsobuje a jak ho snižovat.
  • Získáte různé dechové sekvence ke stažení do mobilu.
  • Celý kurz i praxe procházejte ve svém vlatním tempu. Nezahlcujte se informacemi, vždy si zkuste uvedenou praxi, než půjdete dál. K všemu se můžete kdykoliv vrátit a prožít znovu z jiného úhlu pohledu.
  • Upozorňuji, že opravdová práce s dechem i srachem je dlouhodobý proces, kde se učíme zacházet nejen se svým nervovým systémem, ale také budovat své zdroje, bezpečí, vybíjet stres,atd.
  • Pokud nebudete uvedené techniky provádět, nebude mít tento kurz skoro žádný účinek. Znalosti nestačí, je třeba praxe.

Cena: 999,- Kč

Koupit

(Pro účastníky mých kurzů a pro ty, co byli u mě na terapii s koňmi je cena o 50% nižší. Stačí zadat slevový kód při vyplňování formuláře u kurzu. Pokud ho neznáte, pošlete mi mailem kopii vaší platby za kurz a obratem vám pošlu slevový kód.)


Co se stane, když se zklidníme a začneme dýchat do srdce?

Koně se také zklidní a uvolní stres z těla. Tím nám pomohou se ještě více zklidnit a propojit s rytmem přírody.

Při skupinových terapiích využívám sílu dechu a vibrací různých hudebních nástrojů k přeladění našeho těla.

Mé kurzy nejsou určeny pro mainstream. Vyžadují určitou úroveň schopnosti sebereflexe.

Obsah kurzu – ZDE

Snažila jsem se tento kurz udělat co nejstručnější a praktický. Prošla jsem několika různými kurzy dýchání a vybrala to nejpodstatnější. Pokud budete chtít jít více do šířky a čerpat z nejnovějších vědeckých materiálů, využijte uvedené odkazy na další zdroje.


Ukázka z kurzu:

>> Koně sledují náš dech <<        

Je důležité, jak se s námi kůň cítí. Pokud se s ním necítíme bezpečně a on s námi, nemůžeme navázat vztah. Techniky na zklidnění a uvolnění jsou proto základem.

Z hlavy do těla se dostáváme přes dech.     

DECH = DUCH

Je úžasný nástroj, který nám pomáhá harmonizovat naše systémy. Zklidňuje mysl a dostává nás k sobě do těla. Pomáhá nám udržet pozornost uvnitř těla.

Naplňuje nás energií.


Dech je projevem sebelásky.

Náš moderní životní styl je velmi stresující. Stali jsme se na stresu závislí a je pro nás těžké se uklidnit a musíme se učit jak relaxovat. Stres nám odebírá velké množství energie. Tu si obnovujeme když je náš nervový systém v Parasymptickém- PNS modu. Dech nám k tomuto zklidnění a přepnutí do PNS pomáhá. Proto začínají být techniky dýchání tak populární…………