Velký Týnec, 783 72
+420 603 194 700
corazon.os@seznam.cz

DECH

Nejlepší cestou ke zlepšení vztahu s koněm je zlepšení vztahu sám se sebou.

Nejprve je třeba zvládnout zklidňování a seberegulaci nervového systému– nejen svého, ale i koně. Je to možné díky tomu, že všichni savci mají stejně vyvinutý nervový systém, který neustále načítá a vyhodnocuje signály z okolí. Je to autonomní systém, takže funuguje automaticky bez našeho vědomí. Budeme se učit regulovat tento systém pomocí dechu, je však třeba praktikovat dané techniky a tím si vytvořit nová nervová spojení.

Díky tomuto kurzu získáte:

 • Více citlivosti ke svému tělu a jeho potřebám.
 • Více citlivosti ke koni a jeho potřebám.
 • Pokud nebudete uvedené cvičení prakticky provádět, nebude mít tento kurz skoro žádný účinek. Znalosti nestačí, je třeba praxe.
 • Celý kurz i praxe procházejte ve svém vlatním tempu. Nezahlcujte se informacemi, vždy si zkuste uvedenou praxi, než půjdete dál. K všemu se můžete kdykoliv vrátit a prožít znovu z jiného úhlu pohledu.
 • K dispozici máte různé dechové sekvence ke stažení do mobilu.
 • Upozorňuji, že opravdová práce s dechem i srachem je dlouhodobý proces, kde se učíme zacházet nejen se svým nervovým systémem, ale také budovat své zdroje, bezpečí, vybíjet stres,atd.

Cena: 999,- Kč

Koupit

Pro ty, kteří byli na některém z mých kurzů nebo byli u mě na terapii s koňmi je cena o 50% nižší. Stačí zadat slevový kód při vyplňování formuláře u kurzu. Pokud ho neznáte, pošlete mi mailem kopii vaší platby za kurz a obratem vám pošlu slevový kód.


Obsah kurzu

Snažila jsem se tento kurz udělat co nejstručnější a praktický. Obsahuje pouze nejdůležitější informace, pokud budete chtít jít více do šířky a čerpat z nejnovějších vědeckých důkazů, využijte mnou uvedené odkazy na další zdroje.
 1. ÚVOD DO KURZU 25:00 
 2. ZÁKLAD Z NEUROVĚDY 45:00 
 3. DECH A STRES 1:00:00
 4. BRÁNIČNÍ DECH 40:00 
 5. POMALÝ DECH 55:00 
 6. KOHERENTNÍ DÝCHÁNÍ 1:00:00
 7. KOHERENTNÍ DÝCHÁNÍ S KONĚM 36:00 

Materiály zahrnují

 • Teorii, založenou na moderních výzkumech z neurovědy. Video návody i odkazy na další inspirující odborníky či terapeuty. Praktické cvičení- na konci každé lekce vás čeká praxe.

Cílová skupina

 • pro milovníky koní a všechny, co se chtějí naučit seberegulovat.

Ukázka z kurzu:

>> Koně sledují náš dech <<        

Je důležité, jak se s námi kůň cítí. Pokud se s ním necítíme bezpečně a on s námi, nemůžeme navázat vztah. Techniky na zklidnění a uvolnění jsou proto základem.

Z hlavy do těla se dostáváme přes dech.     

DECH = DUCH

Je úžasný nástroj, který nám pomáhá harmonizovat naše systémy. Zklidňuje mysl a dostává nás k sobě do těla. Pomáhá nám udržet pozornost uvnitř těla.

Naplňuje nás energií.


Dech je projevem sebelásky.

Náš moderní životní styl je velmi stresující. Stali jsme se na stresu závislí a je pro nás těžké se uklidnit a musíme se učit jak relaxovat. Stres nám odebírá velké množství energie. Tu si obnovujeme když je náš nervový systém v Parasymptickém- PNS modu. Dech nám k tomuto zklidnění a přepnutí do PNS pomáhá. Proto začínají být techniky dýchání tak populární…………