Horse Spirit
  • +420 603 194 700
  • info@masazekoni.cz

Sebrání koně

 Nejvyšším cílem jezdeckého umění je ,,Sebrání“  (Collection)

Nemůžeme naučit koně sebrání, jestliže sami nedokážeme být sebraní a zároveň uvolnění.

Dnes už nemáme postoj ani srdce bojovníka.

Pravé jezdecké umění znamená práci na sobě, změnu svého těžiště i postoje.

 

          Z historického pohledu je sebrání koně stejné jako výcvik v bojovém umění u člověka. Koně byly cvičeni k boji a k jejich výcviku se využívaly stejné principy. Také je učíme podsadit se, snížit těžiště aby veškerý pohyb vycházel ze středu od jezdce.

Já sama jsem jezdila několik let po světě a hledala jsem, kde se naučím to nejhlubší propojení s koněm. Zažila jsem to až v Andalusii. A abych změnila svůj postoj i těžiště, učila jsem se to všemi možnými způsoby, přes: tai-chi, tanec, Alexandrovu techniku atd. Objevila jsem  moře technik, jak si být vědoma svého těla i své energie. Pochopila jsem, že jde opravdu o umění, při kterém musím být ochotna měnit hlavně sebe. (viz: změna postoje).

Bojovníci věděli, jak se stát bojovníkem, že se musí naučit snížit své těžiště, posílit svůj střed (core), být v rovnováze, vnímat své energetické pole, umět se bez rozmyšlení pohnout  jakýmkoli směrem,… Jelikož kůň pomáhal bojovníkům v boji, proto se musel stát také bojovníkem. Musel reagovat na sebemenší pohyb jezdce tak, aby se z nich stalo jedno tělo- Kentaur.

 

Sebrání koně

Kůň není od přírody dostatečně uzpůsoben nosit na zádech člověka.  Od přírody má své těžiště více na předních nohou  (65% své váhy nese na předních nohou a pouze 35% na zadních ). Přidáme-li k tomu váhu jezdce, máme zaděláno na zdravotní problémy. Správným (min.3 letým) výcvikem se učí přesunout těžiště více na zadní nohy.  Snahou jezdce je koně sebrat, tj. – podsadit záď, aby kůň šlapal zadními nohami hlouběji pod tělo, tím se mu změní těžiště a přenese  více váhy dozadu. Spolu s tím vyklene hřbet a krk, hlava se dostane na kolmici a kohoutek je výše než záď. Musí se naučit změnit těžiště, uvolnit horní linii těla a posílit spodní linii.

–cílem výcviku je uvolnit zelenou část (protáhnout) a posílit oranžovou (zkrátit)

 

 

  • Zavolejte : +420 603 194 700
  • Napište :info@masazekoni.cz
  • Přijeďte : Trasa do Naše Umístění
Moje cesta s koňmi:

Kolem světa aneb jak jsem se naučila nebát se a žít své sny Pokračovaní...

Jak jsem získala pozemek a začala chovat koně v Česku. Pokračovaní...

Fotografie
Fotografie
Sociální sítě