Horse Spirit
 • +420 603 194 700
 • info@masazekoni.cz
Psoas sval duše
Abychom mohly uvolnit záda i celé tělo a jít s pohybem koně, musíme mít silný střed (těžiště-hara). Je několik způsobů, jak toho dosáhnout a jeden vede přes:

PSOAS –  SVAL DUŠE

– je tvořen skupinou svalů, jež propojují horní a spodní polovinu těla. Bývá označován za “most propojující nebe a zemi”. Svaly psoasu jsou důležité pro stabilizaci trupu,  jejich hlavní funkcí je udržovat rovnováhu pánve ve vztahu k páteři.  Přímo ovlivňují stav bederní páteře a bránice. Mají vliv na pozici celých dolních končetin i chodidel, pohyblivost hrudní a krční páteře a pohyby paží nad hlavou.

Patří k nejhlubším svalům v našem těle a jsou propojeny s vývojově nejstarší částí našeho mozku – s plazím mozkem. Díky tomu je (bez našeho vědomí) ovlivňován primárními instinkty – vyčerpává ho pocit ohrožení, stres, napětí, nebezpečí, strach o přežití  a naopak vyživuje ho pocit bezpečí, důvěry a klidu. Jeho horní část v sobě nese téma integrity, sebeprosazení a výživy. Dolní část souvisí s trávením, sexualitou a uzemněním.

Uvolněný psoas podporuje správné nastavení beder a masíruje okolní orgány(ledviny na něm leží) a svaly při každém kroku.

Bohužel způsobem našeho sedavého životního stylu jsou tyto svaly většinou vypnuté a nefunkční( v lepším případě) nebo stažené a zablokované – způsobující problémy a bolesti s bederní páteří. Pokud zůstaneme v sedu či ve stoje  po celý den, náš psoas je v napětí. Nejlepší pozice je pro nás ta, která se neustále mění.

Péče o naše hluboké vnitřní svaly – psoas – je spíše hraním si,  znovuobjevováním našich vnitřních prostor a prožitků, nasloucháním, vedením pozorností do těla, navazováním kontaktu a komunikace s tělem. Navracení “šťavnatosti” skrze pomalý vědomý pohyb, pozornost, ozvučený dech, ticho a klid.  Průkopnicí práce s tímto bedernim svalem je Liz Koch z USA – zabývá se jím už více než 40 let.

Psoas reaguje na neustálé napětí a přemíru informací kolem nás tím, že ztrácí svou pružnost, “šťavnatost“, vysychá, je vyčerpaný, v přeneseném smyslu i náš život ztrácí “šťávu”. Z toho důvodu má velmi sníženou schopnost uvolnění. Proto v některých případech nepomáhá klasické cvičení, protahování a posilování. Je také obtížné se k těmto svalům dostat,  jsou uloženy za břišními orgány a silně propojeny s našimi reflexy, s pocitem bezpečí i tím, jak se uvnitř cítíme. Proto není příjemné nechat druhého člověka sahat na tyto partie.

Za pomoci přístroje Matrix stim 

je možné si tyto svaly oživit, rozvibrovat a probudit. Je to však postupný p r o c e s, kdy objevujeme různé vrstvy.  Je to zároveň psychosomatická praxe, kdy nasloucháme vnitřním pohybům a učíme se hlubšímu porozumění. Učíme se pečovat o svůj střed a zároveň ho vnímat, zcitlivovati uvolňovat a s ním i o celé naše tělo v rovině fyzické, emoční, psychosomatické i energetické.
Vytváříme tu prostor k rozpouštění svých dávných  zranění a bloků a umožňujeme tak tělu naplňovat se
i přímo fyzicky pocity bezpečí, klidu a důvěry v život.

O významu svalů Psoas (velkých svalů bederní) jsou napsané knihy. Zde je jen malá zmínka: jsou zdrojem stability, našimi kořeny i zdrojem vnitřní sily. Tak jako dům stojí na svých základech, tak naše bytí potřebuje mít vytvořeny silné kořeny. Když svaly Psoas ztrácí svou pružnost a „šťavnatost“, jsou vyčerpané a vysychají. 

PROJEVUJE SE TO I V ŽIVOTĚ – NÁŠ ŽIVOT ZTRÁCÍ „ŠŤÁVU“, chybí nám živost a radost. A platí to i naopak . Svaly Psoas jsou jakýmsi lakmusovým papírkem našeho života, fyzickým odrazem našeho stavu bytí a zdraví našich základů ….. A my tyto ZDRAVÉ ZÁKLADY a šťavnaté svaly Psoas buď MÁME a vnímáme to nebo nám CHYBÍ a pak se to projevuje ve všech aspektech našeho života.

Odkaz na knihu Liz Koch v originále:  https://kupdf.net/download/the-psoas-book_5994b621dc0d609e19300d1a_pdf

 

PSOAS A PÁNEVNÍ DNO

jsou velmi propojené. Potíže s pánevním dnem z 90 % souvisí s kondicí svalů Psoas.

Pánevní dno nejsou jen svěrače, jak se uvádělo dříve. Tvoří jej 3 vrstvy svalů. V pánevním dnu je ukryt velký poklad pro každou ženu, díky němu se můžeme cítit radostněji, uvolněněji a mít více energie a vnitřní síly.

Pomocí Matrix stimu  prozkoumáváme všechny 3 vrstvy pánevního dna.  Prokrví se uvolní i aktivuje.

Cvičení pánevního dna pomáhá ženám rozkvést!

Určitě jste si všimly, že stoupá povědomí o ženské energii.

Dokonce i v televizi už se více mluví o planetě, o propojení s tělem, sebeléčení  a bez toho, aby jsme došli k sexualitě to nejde.

Kolik procent životní (sexuální) energie vnímáte, že proudí vaším tělem???  Cítíte v sobě tu tvořivou sílu, radost, zapálení do něčeho, propojení s přírodou, chuť do poznávání nového… Jestli ne, zkuste si odpovědět na pár otázek:

 1. Jaký mám vztah ke svému tělu? Jak vnímám jednotlivé části svého těla, (včetně těch společností pošpiněných, kde cítíme vinu, stud, ..)
 2. Dokáži se podívat na nános svých předsudků ohledně sexuality – je to náš kanál k božství, moudrosti, světelnosti, lásce, vnímáte ho tak?
 3. Sexualita uvolňuje naše skrytá monstra a divokost. Dokáži dávat lásku i tomu, co nemiluji?
 4. Posvátné vnitřní propojení skrze celé naše tělo – propojení naší temnoty s naším světlem. Milující světlo do každé své temnoty a nenávisti.
 5. Jak moc toužíme po…lásce, propojení, citlivosti, potěšení, tajemství, osvícení, extázi, božství, …
 6. Umím jít dovnitř do svého těla a do hloubky své pravdy, nebo sbírám jen další nánosy blbostí.

Přes propojení se svým tělem probouzíme posvátnou životní sílu a energii. Probouzíme svou vášeň, sebevědomí a sebelásku.

Posvátná sexualita přináší vyšší stavy orgasmu, extáze, setkání s božskou energií skrze muže a skrze naše tělo. Aktivuje náš kanál k božství ve všech aspektech našeho života. Je ztracenou cestou k božství.

 • Porozuměním a uznáním svých hloubek i výšek posvátné  mužské i ženské energie lépe pochopíme své vnitřní boje, objevíme své dary a očistíme svou cestu k božství.
 • Zpracováním studu, traumatu, limitujících přesvědčení a dalších omezujících bariér k sexuálnímu vyjádření, vytvoříme bezpečný prostor být sám sebou a vyjadřovat to ven.
 • Kultivováním přítomnosti a posvátnosti v každém okamžiku položíme základ pro milování s partnerem se sebou se světem.
 • Zavolejte : +420 603 194 700
 • Napište :info@masazekoni.cz
 • Přijeďte : Trasa do Naše Umístění
Moje cesta s koňmi:

Kolem světa aneb jak jsem se naučila nebát se a žít své sny Pokračovaní...

Jak jsem získala pozemek a začala chovat koně v Česku. Pokračovaní...

Fotografie
Fotografie
Sociální sítě