Horse Spirit
  • +420 603 194 700
  • info@masazekoni.cz

ODBORNÁ VIDEA


Sdílím odkazy na výborně udělané videa s nejčastějšími problémy u koní. (Jsou většinou v angličtině, ale k pochopení stačí i video s titulky.)


Toto video vám pomůže zjistit, jestli má váš kůň zásadní problémy s páteří a čím mohou být způsobeny…Výborné video, které vysvětluje problémy většiny koní s horní linií těla -tzv. Top line.V tomto videu uvidíte jednoduché cvičení, které vám pomohou s posílením top line:


Další video jsem přeložila, aby vám pomohlo při zjišťování problémů s končetinami: Dr. Cruz zde předvádí několik způsobů vyšetření končetiny: Ohnutí a prohmatání šlach, kostí, kloubů a svalů, kde hledáme citlivá či bolestivá místa. Další postup je ohnutí končetiny a držení v ohnutí 1 minutu, poté zaklusat na rovné tvrdé cestě a sledovat jakékoliv známky kulhání. (Pokud kůň kulhá na přední končetinu, jeho hlava se bude zvedat při došlápnutí na bolavou nohu) Kopytními kleštěmi zjišťujeme citlivá a bolestivá místa v kopytě i střelce. Další problémy s předními končetinami jde zjistit na malém kruhu. Pokud kůň při tom nedokáže překřižovat přední nohy (jak se ukazuje na příkladu druhého koně), má s nimi problém. Zdravý kůň má v kroku i klusu došlapovat zadními končetinami do stop předních končetin, případně je i přešlapovat. Můžete si svého koně natočit a pak si způsob jeho nesení těla můžete pustit zpomaleně.


Koně, kteří žijí volně ve stádě (nejsou zavřeni na izolaci v boxech), jsou propojeni se svým prostředím. Jejich smysly jim umožňují vnímat naše energetické pole i podvědomí a naše záměry i strachy a bloky. Je prokázáno, že vstoupením do prostoru spokojeného stáda koní se zvyšují a harmonizují naše vibrace. Uvolní se naše potlačované emoce a dostaneme se více do kontaktu sami se sebou.