Horse Spirit
  • +420 603 194 700
  • info@masazekoni.cz

jak jsem začínala

JAK JSEM ZÍSKALA POZEMEK

Učila jsem tehdy  jezdit na koni čtyři lidi a ti mi společně (aniž by to věděli) pomohli. Dva z nich mi pomohli přímo se získáním pozemku. Jedna slečna – Míša  (pracovala v realitní kanceláři) a jeden muž – Roman  (majitel stavební firmy). Bavili jsme se o svých snech a životě. Radili mi, ať si koupím nějaký pozemek. Argumentovala jsem jim, že nevím, jak se to dělá a že nemám peníze, nevím, kde mám hledat, …Roman mi radil, ať hledám pozemek tam, kde jsem trávila dětství a kde se mi líbilo. Tak jsem řekla, že to bylo u babičky ve Velkém Týnci. Druhý týden jsem učila Míšu a ta mi řekla, že se v Týnci zrovna prodávají nějaké státní pozemky, ať se na ně mrknu. Další týden jsem to zase řekla Romanovi a on hned, ať je koupím, že mi na ně půjčí. Že by si chtěl koupit koně a že ho dá pak ke mně. Dokonce šel se mnou na veřejnou soutěž a pomohl mi pozemky koupit. Pamatuji, že jsem tam šla se zlomenou nohou. (Vypadá to, že jsem si před každou zásadní změnou nejdřív musela zlomit nohu, že by zastavení?). Prý měl o tom pozemku i sen, a že vypadá jako podkova. Tento pozemek rozhodně nevypadal jako místo snů. Byla to skládka plná stavebního a jiného odpadu. Koupila jsem nakonec jen 2 pozemky, na třetí už jsem si netroufla a koupila ho jiná žena.


Začátky na vlastním pozemku byly opravdu těžké. Nechtěla jsem být na všechno sama, tak jsem se spolčila s lidmi, kteří mě obrali i o to málo peněz, které jsem měla.

Kamarádka, se kterou jsem tu začínala, mi přestala platit za své koně a na nějakou pomoc byla nepoužitelná. V zimě její stará, hubená, plnokrevná kobylka onemocněla a po několika dnech ji museli utratit. Stalo se to v noci, nebyla jsem při tom, ale nějak proběhla plotem a ráno ležela mrtvá u silnice. Když přijela kafilérrie a nakládala ji na vůz, zrovna jel kolem autobus, musel zastavit a lidé se na to dívali. Bylo zaděláno na různé pomluvy. Několikrát tu pak byla na udání veterinární správa. Lidé si stěžovali, že koně jsou tu v zimě venku a že nemají boxy. Koně chovám volně . Mají seník a přístřešek.

Než jsem se s koňmi přestěhovala na svůj pozemek, stálo mě to mnoho práce a odvahy. Musela jsem ho oplotit, vyvrtat studnu a udělat přístřešek pro koně, zajistit seno, atd. Díky tomu mi život přivedl do cesty partnera, tesaře. Postavil mi tu většinu staveb a byl u mě i zaměstnaný. Po pár letech se nám narodila dcera, díky které jsem na sobě hodně zapracovala.  Otevřeli jsme kvůli ni eko-školku Koníček, aby mohla i přesto, že začne povinnou docházku, dál běhat po venku a zůstat co nejvíc v přírodě a svobodná. Ač jsem žila svůj sen s koňmi, ve vztahu, jsem nebyla šťastná. Snažila jsem se přizpůsobit partnerovi a potlačovat svou svobodomyslnost i zájem o rozvoj vědomí. Partner pochází z Jižní Moravy a v místě svého bydliště pro nás postavil dům. Měla jsem se stěhovat k němu do našeho nového domu, ale do rodiny (mám na mysli rodinu přítele), ve které jsem se cítila být navíc, se mi nechtělo.

 

Nakonec jsem byla úplně bez energie, nešťastná, věčně s migrénou a pod tíhou svých problémů, zlomená, s bolestmi zad. Bylo mi jasné, že takhle žít dál nemůžu a změnu musím začít u sebe. Začala jsem na you- tube poslouchat přednášky o vztazích, o léčení vnitřního dítěte, o rodové zátěži…Také jsem navštěvovala různé semináře, léčitele, kraniosakrální terapii, Vojtovu metodu, cvičení, atd. Ale změnu myšlení a postojů za vás nikdo neudělá, musíte najít odvahu vidět své chyby a nefunkční vzorce chování. Po dlouhých  letech práce na sobě, jsem se zbavila emoční závislosti na partnerovi, dospěla jsem v ženu a nechala si postavit vysněný malý domeček v přírodě.

 Učím se znovu spoléhat sama na sebe a mám možnost žít svůj vysněný život v přírodě mezi koňmi.  Jsem vděčná, že má dcera má koně taky ráda a zatím ji tento život mimo dnešní civilizaci baví. Nemáme TV jen internet, nakupování nás nebaví a společný čas si nejčastěji užíváme venku.  Podařilo se mi splnit si všechny své sny – cestování,  život s koňmi, měla jsem i kavárnu, zřídila jsem pro dceru lesní školku a teď už nemusím nic plnit ani si dokazovat a můžu žít, jak chci.  Hurá…. Ráda bych ostatní inspirovala, jak se dá žít jinak a téměř mimo systém.

 

http://corazon-os.cz/

Moji koníci:

  • Zavolejte : +420 603 194 700
  • Napište :info@masazekoni.cz
  • Přijeďte : Trasa do Naše Umístění
Moje cesta s koňmi:

Kolem světa aneb jak jsem se naučila nebát se a žít své sny Pokračovaní...

Jak jsem získala pozemek a začala chovat koně v Česku. Pokračovaní...

Fotografie
Fotografie
Sociální sítě