Horse Spirit
 • +420 603 194 700
 • info@masazekoni.cz

4. NEOBSEDNUTÝ KŮŇUpozornění: Tyto video kurzy vznikly na základě mých životních zkušeností z více oborů. Některé způsoby masáží jsem vymyslela a vylepšovala během svého života s koňmi. Nevydávám proto žádné certifikáty a ani nejsem certifikovaným lektorem. Budu ráda, když vás inspiruji k vlastnímu objevování věcí, které budou zlepšovat naše propojení s koňmi. Nenesu odpovědnost za špatné provedení těchto technik na vašem koni. Inspirujte se a používejte při tom vlastní rozum i cit.Pro každou milovnici koní je důležité umět se na koně napojit, vnímat jeho potřeby, třeba ho i léčit a k tomu nám mohou pomoci tyto masážní techniky: 1. Kurzy masáži koní pořádám víc jak 10 let.
 2. Čas však ukázal, že na zapamatování a převedení nového do praxe, je třeba si novou věc několikrát zopakovat a vyzkoušet.
 3. Natočily jsme proto krátká praktická videa s detailními záběry každé z technik a komentářem. Máte tak možnost si videa pustit kdykoliv znovu pro zopakování či připomenutí nového.
 4. Přístup k zakoupenému videu máte neomezený.
 5. Koupit si můžete dle svých potřeb jen jeden typ masáže nebo všechny dohromady za výhodnější cenu


Moc děkuji svým mladým a šikovným ženám: Zuzce Koleňákové a Soni Mullerové, které se mnou videa natáčela a tvořila.4. videokurz: NEOBSEDNUTÝ KŮŇ


Masáž mladého, neochočeného, neobsednutého či problémového koně.


V tomto videu si ukážeme, jak se dá bezpečně pracovat na utváření vztahu s mladým nebo naopak problematickým, či zkaženým koně. Jak mu ukázat, že kontakt s člověkem může být i příjemný, bezpečný a uvolňující. Tato masáž pomocí vodítka nebo lonže se dá provádět z větší vzdálenosti, takže neohrozíme sebe ani koně.VIDEOKURZ – NEOBSEDNUTÝ KŮŇ Cena : 285,-Kč

Koupit

Při práci s mladými či zkaženými koňmi jsem si uvědomila několik věcí:


 1. Tito koně jsou při kontaktu s člověkem neustále ve střehu a sledují každé hnutí vaší mysli.
 2. V jejich CNS je hluboce zapsáno, že jim při kontaktu s člověkem jim hrozí nebezpečí.
 3. Naučili se, že nejlepší je člověka zastrašit a být nad ním
 4. Podaří-li se vám získat jejich důvěru, máte výborného koně, který je velmi vnímavý, citlivý a nikdy vám při práci nebude usínat a vypínat pozornost. Dokáží se tak velmi rychle naučit plno triků i různých hloupostí, protože nás sledují opravdu do veliké hloubky a naučili se vnímat každé hnutí naší mysli i nálady.


V tomto video kurzu sdílím práci s problémovou a neobsednutou 4 letou kobylou Lynn.


Tato má zkušenost začala výhodnou koupí 3-leté neobsednuté kobylky. Obdivovala jsem ji kdysi u kamarádky a radila jí, ať takového sebevědomého a divokého koně prodá hlavně někomu, kdo koním opravdu rozumí, jinak s ní budou problémy. Vyrůstala na pastvinách s ovcemi a svou matkou (Shagya arabkou) a bratrem. Její otec byl hřebec od souseda, takže přirozený výběr, žádné lidské šlechtění. Její matka byla moc hodná kobyla, která své hříbě následovala a a všechno ji dovolila. Lyn se stala už jako hříbě vůdkyní stáda, dokonce i její bratr ji poslouchal. Mladá kobylka se tehdy jmenovala Ruby a taky se podle toho chovala. Lidi moc nemusela, stačilo jí když ji dali kyblík se žrádlem a už je odháněla. Věděla, že je silnější, rychlejší a že je k ničemu nepotřebuje. Takže se k nim ráda točila zadkem a sklápěla uši. Líbilo se jí, jak ji šli rychle z cesty. Proháněla se po pastvině, občas i přeskočila plot a běhala po sousedních kopcích. Měla veliké sebevědomí a byla vládkyní svého stáda. Problém nastal, když přišel výcvik. Co se vlastně stalo jsem se dozvěděla až po roce práce s ní, kdy byla stále nepředvídatelná. V jednu chvíli šla přes kavalety na lonži a v druhou chvíli byla nade mnou na zadních. Obě jsme z toho byly překvapené a vylekané, ale pak jsme zase pokračovaly přes kavalety.


Její první výcvik nebyl ani tak výcvik, jako spíš krocení koně ve vzteku a boj o život. Bylo prý hodně sněhu, a tak se to zdálo jednoduché. 18-letý syn kamarádky ji potřeboval někam odvézt , byla však tak neovladatelná, že ho na lonži potahala po zemi. Spálila mu ruce do krve, kopala po něm a tak ho naštvala, že bojoval, dokud ji nepovalil na zem a nejradši by ji ve zlosti zlomil vaz. Tato krátká a jediná zkušenost se hluboce zapsala do jejího nervového systému. Zapamatovala si tehdy, že člověk je nevyzpytatelný, a je lepší mu nevěřit, protože jí může jít o život.


Byla krásná, takže si ji koupily nějaké slečny, ale nevěděly si s ní rady a za pár dnů ji přivezly zpět. Nakonec, řízením osudu, jsem ji koupila já. Věděli jsme, že bude problém ji naložit, proto dostala i pastu na uklidnění, ale po dvou hodinách jsem to už vzdala a řekla jí, že jestli se mnou nechce odjet, po dobrém, přijede si pro ni někdo horší, kdo se s ní párat nebude. A najednou byla tam.


V mém stádečku koní byla naštěstí na úplně poslední pozici, (asi proto, že mám už starší, sebevědomé a velmi zkušené koně). Je mezi nimi nejmladší. Když jsem ji přivezla a viděla její vystrašené a zlé oči (bylo ji vidět bělmo okolo očí a to nemá nic společné s plemenem appaloosa) nebyla jsem z ní moc nadšená a vyčítala si, proč jsem ji koupila. Práce s ní byla zvláštní, v kruhovce vůbec nechtěla dát hlavu dolů, raději by se uštvala. O napojení nemohla být řeč. Když už se něco naučila a pochopila, příště se muselo začít zase od znovu, jakoby na všechno zapomněla a zase mi v ničem nevěřila. Každý den znovu od začátku seznamování a získávání důvěry. Člověk byl pro ni bezpečný jen když ho mohla zastrašit. Naštěstí bezdůvodně neútočila, jen když se cítila ohrožená. Měla možnost pozorovat jak funguje vztah mezi koněm a člověkem. Dávala jsem jí čas a pracovala s ní tak 1x měsíčně. V práci se tu pomalu zlepšovala i obsednutí se mi podařilo bez úrazu. Bohužel ale nějaká spolupráce, důvěra nebo nasedání bylo stále problém. Nikdy se nedalo určit, co udělá.


Naštěstí jsem narazila na Martinu, která dělá kraniosakrální terapie koní.( Sama jsem na tyto terapie chodila, takže vím, jak do hloubky dokáží uvolnit bloky a traumata.) Během dvou měsíců dostala 2 terapie. ( Pamatuji si, jak Martina udělala poznámku, že nedokáže určit, jestli je tak moc citlivá nebo tak nepřístupná a tupá.) Zpočátku nebylo nic poznat, ale najednou jsem si uvědomila, že reaguje na můj pohled a myšlenku. Jakoby po kraniosakrální terapii pochopila, že lidi jsou jiní, než si myslela a začala se o nás víc zajímat. Stává se z ní úžasný, citlivý kůň, který se mnou komunikuje. Je to nádherné, konečně mám koně, kterého jsem si vždycky přála.

Zde je fotka ze začátku naší práce…