Horse Spirit
 • +420 603 194 700
 • info@masazekoni.cz

3. MERIDIÁNOVÁ MASÁŽ S KRYSTALYUpozornění: Tyto video kurzy vznikly na základě mých životních zkušeností z více oborů. Některé způsoby masáží jsem vymyslela a vylepšovala během svého života s koňmi. Nevydávám proto žádné certifikáty a ani nejsem certifikovaným lektorem. Budu ráda, když vás inspiruji k vlastnímu objevování věcí, které budou zlepšovat naše propojení s koňmi. Nenesu odpovědnost za špatné provedení těchto technik na vašem koni. Inspirujte se a používejte při tom vlastní rozum i cit.Pro každou milovnici koní je důležité umět se na koně napojit, vnímat jeho potřeby, třeba ho i léčit a k tomu nám mohou pomoci tyto masážní techniky: 1. Kurzy masáži koní pořádám víc jak 10 let.
 2. Čas však ukázal, že na zapamatování a převedení nového do praxe, je třeba si novou věc několikrát zopakovat a vyzkoušet.
 3. Natočily jsme proto krátká praktická videa s detailními záběry každé z technik a komentářem. Máte tak možnost si videa pustit kdykoliv znovu pro zopakování či připomenutí nového.
 4. Přístup k zakoupenému videu máte neomezený.
 5. Koupit si můžete dle svých potřeb jen jeden typ masáže nebo všechny dohromady za výhodnější cenu


Moc děkuji svým mladým a šikovným ženám: Zuzce Koleňákové a Soni Mullerové, které se mnou videa natáčela a tvořila.3.videokurz: MERIDIÁNOVÁ MASÁŽ (krystaly)


– protože na hřbetu koně jezdíme a sedíme, zasahujeme tím do hlavní energetické dráhy, která vede na zádech koně. Často blokujeme její energii svým sedem, nebo sedlem. Pro jezdce je velmi důležité naučit se vnímat a rozproudit energii aspoň v této hlavní dráze.VIDEOKURZ – MERIDIÁNOVÁ MASÁŽ (s krystaly) Cena : 285,-Kč

Koupit

Celé naše tělo i všechny orgány jsou navzájem propojeny energetickými dráhami (kanály), kterými proudí životní energie (prána). Jestliže proudí bez přerušení a je dostatečně silná, člověk je zdravý. Pokud se však někde zasekne, je jí málo, nebo moc, vzniká nemoc.


Jelikož ženy milují koně i drahokamy, propojily jsme tyto úžasné věci dohromady a vznikla z toho magicky krásná masáž. Jestliže už víte, že masáž je vzájemná výměna energie- zároveň dáváme i přijímáme, tak pomocí krystalů tuto výměnu energií ještě zesílíme. Správná a citlivá masáž pronikne do velké hloubky. Je podobná meditaci. Je to komunikace překračující hranice. Koně jsou na dotek velmi citliví, mohou nás naučit citlivě naslouchat i vnímat. Objevte v sobě léčivé síly, posílíte tím svou intuici a schopnost relaxace.Koně i lidé se při masáži drahými kameny velmi rychle ponoří do sebe a vypnou.


 1. V tělech savců probíhá 12 párů drah na kterých je umístěno veliké množství akupunkturních bodů, jež se využívají při akupunkturním léčení.
 2. Dráhy se rozdělují na JIN (- ové) – vedou energii ze země směrem nahoru a JANG (- ové)- vedou energii zase opačně ze slunce směrem dolů.
 3. Na rozdíl od akupunktury pracuje meridiánová masáž výhradně na meridiánech (drahách). Pokud promasírujeme a uvolníme jednotlivé meridiány, tak je efekt stejný, ne-li větší než u ošetření akupunkturních bodů.

U koně nás nejvíce zajímá dráha močového měchýře-MM.


 1. Je to nejdelší meridián, který vede přes celé tělo a hlavně hřbet koně. Tato dráha je JANG-ová a je řídící pro ostatní dráhy.
 2. Protože na koních jezdíme, zasahujeme do této dráhy nejčastěji a blokujeme její energii svým sedem, nebo sedlem.
 3. Přes jednotlivé akupunkturní body na této dráze můžeme diagnostikova t a léčit celé tělo.
 4. Pro jezdce je velmi důležité naučit se vnímat a rozproudit energii alespoň v této dráze.

Meridiánová masáž se u lidí provádí kovovou tyčinkou s kulatým hrotem. V praxi jsem vyzkoušela projíždět tuto dráhu nejprve kopytním háčkem, postupem času jsem zjistila, že nejúčinější je masírovat tuto dráhu krystaly nebo vzácnými kameny. Účinek je mnohonásobně větší a rychlejší.


Zde je vyznačena (fialově) dráha močového měchýře:


Dráha močového měchýře začíná na vnitřní straně očního koutku, stoupá k čelu, temeni, podél krku u lopatky se rozdvojuje, horní linie v křížové oblasti tvoří horní linie cik/cak čáru. Pokračuje v rýze mezi svaly zadku, po noze až do země


Více naleznete např. zde: https://www.spektrumzdravi.cz/zdravi-a-krasa/meridian-mocoveho-mechyre-a-jeho-energeticke-drahy

Masáž MM můžeme provádět před i po každém ježdění. Po dráze postupujeme postupně po malých úsecích opakovanými tahy, nebo ji můžeme najednou protáhnout celou.


Ukázka z videokurzu: