Horse Spirit
 • +420 603 194 700
 • info@masazekoni.cz

2. LEKCE P=EUpozornění: *Před zakoupením lekce doporučuji pročíst si na webu všechny články pod nadpisem –Uvolněný jezdec. Seznámíte s rozsahem přístupu, který budeme praktikovat. Cílem těchto lekcí je propojit se svým tělem a nervovým systémem. Díky tomu se pak můžeme lépe propojit a komunikovat s koněm. Je potřeba jít krok za krokem, bez pochopení a procvičení vám nemusí další věci dávat smyslKAM JDE POZORNOST, TAM JDE ENERGIEP = E

>>Koně sledují náš dech.


V této praktické lekci se naučíme jak otočit pozornost do svého těla a prožívání. Zjistíme: Jak používám své tělo? Jak se nosím? Jak dýchám? Jak se cítím? Kdo jsem?


Protože když nejsme autentičtí, koně s námi nechtějí spolupracovat ani být – vnímají jak lžeme sami sobě a neposloucháme svůj vnitřní hlas. Používáme víc mysl než cit. Kůň nás může znovu propojit s tím, kdo jsme a jak se cítíme.


Jaké kvality potřebujeme, abychom se dokázaly napojit na svého koně?


Citlivost ♥ klid ♥ přesnost ♥ jasnost záměru ♥ schopnost vizualizace ♥ …. možná by se vše dalo shrnout pod pojemrozšířené vnímání .


Přestaňme myslet a začněme cítit (jako kůň). Pojďme z hlavy do těla:

 • budeme pracovat s tělem pomocí- vědomé pozornosti, uvolněnosti, vizualizace, dechu, pohybu a zvuku.
 • přes naše smysly se budeme spojovat s naší CNS a EQ. Budeme provádět velmi pomalé pohyby a zkusíme cítit co se při tom děje v našem těle.( Jak se mění náš dech, napětí ve svalech nebo emoce). Pustíme si vlastní film- moje tělo, jak se cítí a jak se mu se mnou žije.
 • pomocí rozšířeného vnímání- začneme více věřit sobě, uvědomíme si svůj vnitřní hlas.
 • budeme se učit vnímat svůj střed- těžiště- hara- core – centrum osobní síly, moudrosti a spojení se zemí s kořeny.


Jako ženy jsme se musely od země (své síly) odpojit, protože ty, co zůstaly napojeny skončily na hranicích. Proto jsme dnes od pasu dolů necitlivé, nevědomé si svých kořenů a svého citu. Ztrácíme stabilitu, žijeme v hlavě, řešíme milión věcí a zapomínáme, kdo jsme a kde je naše těžiště. Protože pánev je propojena s krkem, máme také zablokované a utlumené své autentické vyjadřování. Jsou z nás hodné, milé ženy, ale naše potlačené já nám nedá spát.Hledáme co je svoboda a autenticita. Proto nás to tolik táhne ke koním.Naučte se vnímat naše tři hlavní energetická centra:


MYSL – myšlení SRDCE – cítěníje pochopení PÁNEV – síla


a objevovat mysteria ženského těla:
Upozornění: Tato praxe není pro každého, vyžaduje určitý stupeň vědomí a klidu. Proto si zkuste následující cvičení a pokud ho zvládnete, můžete si lekci koupit.


1. cvičení – Najděte si klidné, příjemné místo a nastavte si budík na 10 min. Zkuste vydržet těchto 10min v tichu a klidu sám se sebou. Pozorujte se a vnímejte: Jak se cítím, jak dýchám, jakou mám energii, vydržím se sebou????
Pro dobré spojení s tělem je důležité vědět něco o systému, který nás řídí. Je třeba znát teorii a mít zvládnuté předchozí cvičení.Toto je naše nervová soustava:je dobré vědět jak vypadá ať si umíme vizualizovat s čím se propojujeme. Cvičení funguje pouze, když obracíme pozornost do těla a jeho systémů. Budeme utvářet nová spojení v našem nervovém systému. Aby jsme se s ním spojily, je třeba dělat cvičení veeelmi pooomalu a pozorně.Cílem je:

 • vědomější propojení se svým tělem,
 • uvolnění energetických bloků,
 • zprůtočnění celého těla,
 • narovnání se,
 • sebrání.
 • Naše nervová síť se lépe propojí s okolím.
 • Budeme cítit i to, co nám dříve unikalo.

Naučíme se zklidňovat (utlumovat) neokortex a propojovat se více s plazím mozkem.


CNS – Autonomní nervový systém má mít ideální napětí, které ukazuje vyvážení sympatiku a parasympatiku.
 • Sympatikus> je v dnešní době přeaktivovaný. Reaguje na stres a ohrožení života (- zajišťuje náš útěk nebo boj.) Naše tělo při aktivaci není uvolněné a spokojené – je ve stresu.
 • Parasympatikus – se aktivuje pouze v bezpečném prostředí (zajišťuje uvolnění svalstva, trávení, odpočinek a opravu organismu.) Máme ho málo aktivovaný díky rychlému životu ve městech a stresujícím prostředí. Neumíme se vypnout a opravdu si odpočinout. Proto se neumíme sami léčit.

Takto vypadá propojení neuronů v našem těle:

285kč

Koupit